موج
کدخبر : ۳۲۳۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323611

رضا مدرس:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در خصوص سر ریز شدن سد استقلال میناب، لزومی برای تخلیه روستاهای پایین دست این سد نبوده و این موضوع در حال کنترل و مدیریت است‌.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، ضمن اعلام این مطلب، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته استان سامانه بارشی را تجربه کرد که به صورت نقطه ای و سیل آسا بارندگی داشت و بیشترین بارندگی ها در شهرستان بندرعباس، سیریک، جاسک، میناب و رودان بوده است.

وی اضافه کرد: از شب گذشته سدهای شمیل و نیان به حداکثر ظرفیت رسیده و تا صبح امروز مدیریت بحران و رها سازی سیلاب در این مناطق انجام گرفت که به لطف الهی مشکلی در شهرستان بندرعباس در این خصوص نداشته ایم.

مدرس خاطر نشان کرد: در برخی از روستاهای شهرستان بندرعباس آبگرفتگی های سطحی به وجود آمد که با همکاری مردم و هماهنگی تمام ارگان ها بدون حادثه و خسارت مدیریت شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به سر ریز شدن آب از سد استقلال ، گفت: در حوزه میناب با توجه به ورودی قریب به ۵ هزارمتر مکعب بر ثانیه در ساعات ابتدایی امروز حدود ۴۰ میلیون مترمکعب ذخیره ای که وجود داشت پر شد و از ساعت ۴ بامداد بلافاصله بعد از مدیریت سیلاب سد شمیل و نیان ، مدیریت سیلاب سد استقلال آغاز شد.

وی تاکید کرد: امروز از ابتدای ساعات بامدادی اعضای مدیریت بحران استان در سد استقلال حضور داشته اند که در این زمان ورودی این سد ۲ هزار متر مکعب بر ثانیه است و خروجی آن ۳ هزار متر مکعب،  که خدا را شکر تا کنون خسارت خاصی گزارش نشده  و آخرین وضعیت آب گرفتگی برخی از روستاهایی که در پایین دست سد قرار داشتند این بود که یک روستا با آبگرفتگی بسیار پایین گزارش شده که تمهیدات حفاظتی برای آن نیز صورت گرفته است‌.

مدرس خاطر نشان کرد: حجم سد استقلال میناب کاملا پر شده و دریچه های سر ریز این سد نیز بخشی از آب اضافه سد را کنترل می کنند تا بتوان ظرفیت حداکثری سد را حفظ و در فصول خشک سال و تابستان از استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها