موج
کدخبر : ۳۲۳۳۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323326

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم:

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تعداد بیماران دارای مشکل های حاد تنفسی و کرونا که در مراکز درمانی قم بستری هستند، تا ساعت ۲۰ روز بیست و نهم اسفندماه به ۶۹۵ تَن کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی ابرازه ضمن‌ اعلام کاهش تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در قم، اظهار داشت: از مردم درخواست می کنیم که همچنان قرنطینگی خانگی را جدی بگیرند تا آمار روز به روز کمتر شود.

معاون علوم پزشکی قم بیان داشت: روز گذشته ۱۱۵ تًن از بیمارستان های قم با بهبودی کامل مرخص شدند و امیدواریم که با کمک مردم شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.

ابرازه در بخش دیگری از سخنان خود یکی از خواسته های دست اندرکاران علوم پزشکی استان را ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir دانست، و افزود: ۱۸۳ هزار تَن در این سامانه ثبت نام کردند و ثبت نام همه همشهریان در آن ضروری می باشد.

این مقام علوم پزشکی قم گفت: ۶ هزار تَن از افراد ثبت نام کننده نیازمند کمک فوری بودند، و توسط معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان مورد پیگیری قرار گرفتند که این پیگیری‌ها انجام و وضعیت ۲۰ هزار تَن نیز بررسی و با آنها تماس گرفته شد همچنین وضعیت ۶۷ هزار تَن نیز توسط مراقبان سلامت بررسی شده است.

معاون علوم پزشکی قم در پایان تاکید کرد: سال جدید را با شرکت در کمپین #در_خانه_بمانیم جشن بگیریم و به فکر خود، خانواده و عزیزانمان باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها