موج
کدخبر : ۳۲۲۳۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322378

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: تنها راه کاهش ویروس کرونا جلوگیری از تجمعات مردم در مراسمات و برنامه‌های مختلف است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان، با گرامیداشت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا، یاد و خاطره تمام شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم و همچنین شهدای سلامت را گرامی داشت و تصریح کرد: بنا به فتوای مقام معظم رهبری کادر پزشکی و درمانی که در راستای خدمت‌رسانی به بیماران دارای ویروس کرونا در کرمانشاه فوت می‌کنند، شهید محسوب می‌شوند لذا ما قدران زحمات این عزیزان در عرصه‌های سلامت و پزشکی هستیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به گزارشات ارائه‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مبنی برافزایش تست‌های مثبت مربوط به بیماری کرونا در کرمانشاه طی روزهای اخیر اظهار داشت: در حال حاضر ما نگران روند صعودی این موضوع هستیم و تنها راه کاهش ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری از تجمعات مردم در مراسمات و برنامه‌های مختلف است.

وی بابیان این مطلب که در حال حاضر با شرایط خوبی روبرو نیستیم و باید کاری صورت گیرد که مراجعات مردم به بیرون از خانه کاهش پیدا کند، گفت: خود اصناف باید پیشنهاددهنده تعطیلات باشند و اگر کارگاهی هم تعطیل شود، جای هیچ‌گونه نگرانی برای بیکاری نیست زیرا وزارت کار اعلام کرده بیمه بیکاری افراد شاغل در این‌گونه کارگاه‌ها پرداخت خواهد شد.

مقام عالی استان در ادامه سخنان خود خواستار افزایش و تشدید کنترل‌ها در ورودی‌های استان شد و گفت: در بحث کنترل‌ها باید ضمن انجام کارهای مربوط به تست و معاینه پزشکی جهت جلوگیری از ورود افراد مبتلابه کرونا، باید به مسافرین هم گفته شود که چنانچه تست فردی مثبت باشد تمام هزینه‌های مربوط به بستری توسط خود وی پرداخت خواهد شد لذا این روشنگری باید انجام شود.

بازوند همچنین خواستار حضور به‌موقع عوامل و پرسنل ذی‌ربط در تمام شبانه‌روز برای کنترل بیشتر جهت جلوگیری از ورودی‌ها به استان شد.

وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین بسیج و دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای برنامه‌های مربوط به خدمت‌رسانی به مردم گفت: این کار که در راستای خدمت‌رسانی پزشکی و درمانی و انجام تست‌های مربوط به کرونا در بین مردم است یک گام بسیار بزرگ محسوب می‌شود زیرا از یکسو منجر به ایجاد آرامش برای مردم می‌شود و از سوی دیگر منجر به کاهش مراجعات مردم به بیمارستان‌ها برای انجام تست مربوط به کرونا می‌شود که خود این موضوع یکی از عوامل مؤثر در کاهش و جلوگیری از گسترش این ویروس است.

 نماینده عالی دولت در استان بر برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده جهت چگونگی استفاده احتمالی مسافران از هتل‌ها تأکید کرد و بیان داشت: طبق صحبت‌های انجام‌شده با مسئولین کشوری، موضوع جلوگیری مسافران از مبدأ را مورد درخواست قرار داده‌ایم و عنوان کردیم اینکه مسافری به داخل شهری بیاید و از ورود آن جلوگیری شود، نمی‌تواند راهکار مناسبی باشد زیرا امکان دارد مسافری هزار کیلومتر را طی کرده باشد بعد از وی بخواهیم که برگردد لذا موضوع مهم و اثربخش جلوگیری مسافران از مبدأ است.

وی همچنین انجام تست مربوط به بیماری کرونا را یکی دیگر از راهکارهای مؤثر برای کاهش مسافرت‌ها توسط مردم عنوان کرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به در نظر گرفتن 700 میلیارد تومان اعتبار در سطح کشور برای مبارزه با بیماری کرونا گفت: ما پیگیری‌های لازم را با مسئولین کشوری جهت دریافت مناسب این اعتبار برای استان انجام داده‌ایم که دانشگاه علوم پزشکی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز موظف به پیگیری‌های لازم در این زمینه است.

بازوند در پایان سخنان خود به شلوغی و تجمع کاری مردم در دادگستری‌ها در استان اشاره کرد و خواستار اتخاذ تمهیدات و تصمیمات لازم برای تعطیلی یا تدابیر لازم به‌منظور کاهش مراجعات مردم به دادگستری‌ها در مقابله با کرونا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها