موج
کدخبر : ۳۲۲۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322277

رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان:

رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان با اشاره به زیارت اهل قبور که در جمعه پایانی سال به شدت افزایش پیدا می کند از شهروندان خواست با توجه به اینکه این مکان از آلودگی زیادی برخوردار است از حضور در آرامستان ها به شدت پرهیز کنند و از راه دور برای بازماندگان خود به خیرات و قرائت قرآن بپردازند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه همدان، حجت‌الاسلام سیدحسن رضوی،  رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان با اشاره به شیوع  کرونا ویروس در کشور  و همینطور همدان ضمن آلوده خواندن آرامستان ها به عنوان یکی از مراکزآلوده که می تواند منجر به ابتلای به این بیماری شود، از شهروندان درخواست که از حضور در آرامستان ها به جد خودداری کنند.

حجت‌الاسلام رضوی با بیان اینکه از سنت های حسنه ایرانیان، زیارت اهل قبور و خیرات جهت علما، شهدا و اموات گذشتگان خود است، عنوان کرد: در سال جاری با توجه به تبعاتی که شیوع کرونا ویروس در سطح جامعه از منظرهای مختلف سیاسی، اجتماعی و  اقتصادی و .. داشته است و از گسترش وابتلای بالایی در مکان های پرتجمع برخوردار است، تمهیداتی خاص را در مواجه با این ویروس و پیشگیری از ابتلا و گسترش آن صورت داده ایم.

وی با اشاره به اینکه از مسئولین امر و شهروندان درخواست شده است که از هر گونه اقدام و امکانی که منجر به ورود شهروندان به آرمستان ها با توجه به اینکه این مکان ها از آلوده ترین مکان ها در زمینه ابتلا به این بیماری هستند، خودداری شود، گفت: در این خصوص رایزنی ها و مکاتبات لازم انجام شده است.

وی افزود: از فرماندار محترم به عنوان مسئول شورای تامین و مسئول کمیته سلامت در شهرستان تقاضا کردیم که این موضوع پیگیری شود که در ستاد شهرستان عنوان و منجربه طرح این مهم از سوی استاندار مبنی بر پرهیز از ورود شهروندان به آرامستان ها در گفتگویی خبری شد.

 

قرائت قرآن و خیرات از راه دور جایگزین مراجعه حضوری به آرامستان 

 رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان با اشاره به اینکه مردم می توانند از راه دور با قرائت قرآن و خیراتی که انجام می دهند همان ثواب را برای عزیزان از دست رفته خود حاصل کنند، خاطرنشان کرد: این موضوع مورد تقاضای همگانی برای تمام آرامستان های کشور بوده است.

حجت‌الاسلام رضوی مطرح کرد: در باغ بهشت همدان در پنج شنبه سال گذشته بر اساس آمار 90 هزار وسیله نقلیه وارد باغ بهشت همدان شده است که از این میان 68 هزار مربوط به پلاک های همدان و 22 هزار متعلق به سایر شهرها بوده است و به طور میانگین بیش از 250 هزار نفر جمعیت در بازه ای 10 ساعته در آرامستان حضور پیدا کرده اند.

وی اضافه کرد: آرامستان ها از مکان هایی هستند که از آلودگی بیشتری نسبت به سایر مراکز برخوردار هستند و حدود 3 هزار نفررا درسال 1398 در آرامستان همدان به خاک سپردیم و از سال 1342 تاکنون 137 هزار نفر را به خاک سپرده ایم که از شمار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به جمعیت بالایی که در آرامستان همدان به خاک سپرده شده اند، گفت: حال تصور کنید اگر هر یک از بازماندگان این عزیزان بخواهند در باغ بهشت همدان حضور پپدا کنند شمارقابل توجهی از جمعیت روانه آرامستان می شوند که این موضوع احتمال ابتلای به کرونا ویروس را بیش از پیش افزایش می دهد و منجر به فاجعه عظیمی می شود.

رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان خطاب به شهروندان محترم از آن ها درخواست که جمعه پایانی سال را با ماندن در منزل و قرائت قرآن و دعا برای عزیزان از دست رفته خود به حفظ سلامت خود و دیگر اعضای جامعه و شهروندان یاری رسانند و قطعا ثواب این امر برای آن ها و بازماندگان این سروران از سوی خداوند متعال در نظرگرفته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها