موج
کدخبر : ۳۲۲۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322222

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: ما در معرض یک بمباران قرارگرفته‌ایم و مردم برای در امان ماندن از بمباران کرونا باید در خانه به‌عنوان پناهگاه امن بمانند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه به لزوم انجام مراقبت‌های پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در زمان جنگ مردم به‌محض شنیدن آژیر خطر به پناهگاه‌ها می‌رفتند و امروز هم هشدار خطر بیماری کرونا در کرمانشاه اعلام‌شده و مردم برای در امان ماندن از این بمباران باید در خانه بمانند.

استاندار کرمانشاه احتمال سرعت گرفتن شیوع کرونا را بسیار جدی دانست و گفت: نهادهای نظارتی برای جلوگیری از هرگونه تجمع در مراسم‌های پایان سال حتماً با جدیت و قاطعیت اقدام خواهند کرد و بر این اساس اعلام می‌کنیم بهترین اقدام در خانه ماندن است و درواقع پدافند بمباران کرونا همین امر است.

بازوند ادامه داد: برای کاهش آسیب و جلوگیری از ورود به منطقه قرمز شیوع بیماری از مردم انتظار داریم حتماً توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و از مسافرت یا پذیرش مهمانان به‌عنوان یکی از عوامل جدی انتقال کرونا ویروس خودداری نمایند.

مقام ارشد استان افزود: ما کرونا را کنترل و شکست خواهیم داد و تحقق این مهم وابسته به مشارکت فعالانه مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه است به‌گونه‌ای که ضمانت اجرای طرح‌های تدوین‌شده در استان برای حفظ سلامت عمومی، خود مردم هستند.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه در ورودی‌های شهر با استقرار تیم‌های پزشکی محدودیت‌های جدی را ایجاد خواهیم کرد، تصریح کرد: در اجرای مصوبه‌های ستاد و دستورالعمل‌ها به‌صورت جدی و دقیق عمل خواهیم کرد و صراحتاً اعلام می‌کنیم امکان برگزاری مراسم‌های جمعه غریبان و آخر سال در کرمانشاه و ایجاد تجمع‌های خطرآفرین برای سلامت عمومی وجود ندارد.

بر اساس آخرین آمار از سوی سخنگوی وزارت بهداشت، تعداد تست مثبت کرونا ویروس در کرمانشاه 51 نفر است که متأسفانه 6 نفر فوت کرده‌اند. همچنین 461 نفر نیز به دلیل دارا بودن علائم این بیماری بستری که از این تعداد 366 نفر بهبودیافته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها