موج
کدخبر : ۳۲۲۱۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322177

مدیرکل میراث فرهنگی البرز از ممنوعیت سفر و گردشگر به علت گسترش شیوع ویروس به البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، فخرالدین صابری اعلام کرد: در حال حاضر نیز پیرو دستورالعمل‌های ابلاغی به واحدهای پذیرایی و اقامتی استان شاهد کاهش حضور مسافران در این مکان‌ها هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز افزود: در ایام تعطیلات نوروزی مسافری در واحدهای اقامتی استان البرز پذیرفته نمی‌شود.

صابری گفت: در بحث اعمال منع ورود خودروهای غیربومی و حضور مسافران در البرز نیز باید توجه داشت که این استان گذرگاه عبوری حدود ۱۴ استان کشور است در نتیجه آن محدودیت‌هایی که برای مسدود کردن راه‌ها و یا لغو عبور و مرور مسافران در برخی استان‌های کشور اعمال می‌شود را نمی‌توان برای شهری مانند کرج اجرایی کرد که گلوگاه ارتباطی میان چند شهر است.

وی عنوان کرد: برای کنترل تردد خودروهای غیربومی در استان حتی در ایام تعطیلات نوروز امسال دستورات مقامات ارشد استان از جمله استاندار و مقامات قضائی استان اهمیت بالایی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با تاکید بر اینکه حضور مسافر و گردشگر در واحدهای اقامتی البرز چندان محسوس نیست، افزود: شهرستان طالقان به عنوان یک منطقه مجزا قابلیت تصمیم گیری برای جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی را دارد و این مهم در شهرستان عملیاتی شده است.

به گفته صابری برای اعمال ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به دیگر شهرهای البرز نیز مانند طالقان نظر مقامات استان از جمله استاندار، کمیته استانی مبارزه با کرونا، مدیریت بهداشت و درمان البرز، دستگاهقضائی و مدیریت آن شهرستان کارساز است.

وی در پایان توضیح داد: به یقین وقتی منع ورود به استان‌های شمالی کشور اعمال شود از حجم خودروهای عبوری از البرز کاسته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها