موج
کدخبر : ۳۲۱۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321913

فرماندار قم:

فرماندار قم با انتقاد از ادامه ورود اتباع کشورهای خارجی به قم گفت: با توجه به شرایط بحرانی کنونی این کار پذیرفتنی نیست و باید مانع از ورود اتباع به استان شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مرتضی حیدری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان درسالن کرامت استانداری قم، اظهار کرد: ورودی و خروجی قم باید به‌صورت جدی کنترل شود در حالی که این موضوع هنوز به یک باور در استان تبدیل نشده و برخی اقدام‌های انجام‌شده در حوزه تب‌سنجی در این زمینه نیز بیشتر جنبه نمادین دارد.

فرماندار قم بیان کرد: باوجود ممنوعیت تشییع‌جنازه برای جلوگیری از اجتماع و کنترل شیوع بیماری کرونا ، شاهد تجمع افراد در آرامستان بهشت معصومه(س) در روزهای اخیر هستیم که این موضوع در پنجشنبه آخر سال می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل تمام مراحل تدفین و غسل باید با حضور ناظر وزارت بهداشت انجام شود که به‌منظور تسریع در این زمینه نیاز به افزایش تعداد ناظران در بهشت معصومه(س) وجود دارد.

فرماندار قم ادامه داد: تولیت حرم حضرت معصومه(س)، محدودیت‌هایی برای حضور زائران و همچنین اقدام‌هایی در راستای ضدعفونی کردن حرم مظهر به‌صورت مستمر انجام می‌دهد که کمک برای استقرار دستگاه‌های تب‌سنج در ورودی این حرم مطهر می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی در نانوایی‌ها قم، عنوان کرد: نانوایی‌ها حاضر به عمل به توصیه‌های بهداشتی هستند ولی به دلیل محدودیت ماسک و تجهیزات بهداشتی در استان، تأمین چنین مواردی با مشکل مواجه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها