موج
کدخبر : ۳۲۱۶۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321670

حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی عنوان کرد؛

رئیس ستاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، گفت: امروز با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه بزرگترین معروف رسانه ها، آگاه سازی مردم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و نظافتی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی  رئیس ستاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، گفت : امروز با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه بزرگترین معروف آگاه سازی مردم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و نظافتی است و بزرگترین مصادیق منکر همراهی نکردن با توصیه ها پزشکی که باعث شیوع بیشتر این بیماری است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی به  اهمیت آگاه سازی مردم در  مسائل بهداشتی پرداخت و افزود : اگر اسلام رعایت بهداشت را مستحب می داند اما امروزه و در این زمان واجب است زیرا که خطری جدی جامعه را تهدید می کند .

وی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان بازوی نظارتی شرعا وظیفه دارد کنترل دقیق نسبت سازمان های که وظیفه حفظ و حراست از جان مردم را دارند انجام دهد.تا در صورت احتمال بروز کوتاهی و عدم رسیدگی پیگیری های و تذکرات لازم را به مسئولین ذی ربط بدهد .

دبیر ستاد در بخش دیگری از سخنان خود نیز  اضافه کرد: در همین موضوع شیوع بیماری کرونا نیز دشمن به دنبال فضا سازی  رسانه ای بر علیه نظام اسلامی ایران است تا حس نفرت و دشمنی را در بین مردم و برخی از مقدسات ایجاد کند .

حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی خاطرنشان کرد : ما نیز باید فضای رسانه نباید غافل باشیم و برای آگاه سازی مردم تمام سعی و تلاش خود را بکار گیریم .

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات،  ایجاد نا امنی  و  التهاب در جامعه وجود شایعات فراوان در فضای مجازی است که با درایت اهالی رسانه  و دامن نزنند به اخبار غیر صحیح و استفاده از مبادی رسمی خبر قابل حل است .

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در این نشست از آمادگی کامل ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ارائه خدمات به مردم خبر داد و گفت : نیروهای طلائیه داران این ستاد ، از نیروهای خودجوش هستند که برای ارائه خدمات و همکاری مورد نیاز   با تیم پزشکی اعلام آمادگی خود را اعلام کرده اند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها