موج
کدخبر : ۳۲۱۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321549

موج در گزارشی اختصاصی بررسی می‌کند؛

این روزها ویروس کرونا بر تمام ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران تاثیر مخرب داشته و ضربات بسیاری را بر پیکره‌ی میهن‌مان وارد ساخته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بسیاری از مشاغل به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل رفته اند و تامین هزینه‌های معیشتی برای خیل عظیمی از شهروندان سخت شده است.

با دستور بجا و بموقع استاندار  و ستاد مبارزه با کرونای هرمزگان، این استان امسال پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود و این مساله پیامی ویژه برای جامعه هتل داران هرمزگان دارد؛ امسال از گردشگر خبری نیست.

در این رابطه با رییس جامعه واحد های اقامتی هرمزگان در خصوص ورود  ویروس کرونا به کشورمان و تاثیرمخرب آن براقتصاد کشور به‌ویژه ضربه سنگینی که بر صنعت گردشگری هرمزگان به وجود آورده است به گفت‌وگو پرداختیم.

  محمدرضا چرسی زاده ابراز کرد: مراکز اقامتی همیشه آبستن حوادث کوچک و بزرگ بوده اند و اکنون به علت ویروس کووید ۱۹ که عامل بیماری کرونا است شرایط برای این مراکز بسیار بدتر از گذشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل ضریب اشغال واحدهای اقامتی و هتل‌ها به شدت کاهش یافته و به حدود 5 الی 20 درصد رسیده است درصورتی که در سال‌های قبل در همین زمان ضریب اشغال واحد های اقامتی و هتل ها به حدود ۵۰ درصد می‌رسید.

چرسی زاده ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از رزرو اتاق ها، مراسم‌، جشن‌‌ها، جشنواره‌ ها و دوره های آموزشی که در هتل‌ ها برگزار می‌شد لغو و براساس بخشنامه وزارت گردشگری تمامی مبالغ دریافتی ناشی از آن بدون کسر کنسلی به رزرو کنندگان بازگردانده شد.

به گفته وی واحدهای اقامتی نیز با توجه به شرایط کنونی، سلامتی مجموعه و پرسنل آن اهمیت بیشتری برایشان دارد و از این بخشنامه استقبال کردند.

رییس جامعه واحدهای اقامتی هرمزگان در خصوص کنسلی ناشی ازمشکل پیش آمده، خاطر نشان کرد: ماه‌ های بهمن و اسفند پرهزینه ترین ماه‌ های سال برای واحد های اقامتی در هرمزگان است چرا که مراکز اقامتی  برای آماده شدن شب عید و مهمان نوازی و پذیرایی از مهمانان نوروزی نسبت به بازسازی مجموعه و تکمیل، تجهیزات و تهیه لوازم مورد نیاز خود اقدام می‌کنند و متحمل هزینه‌های کمرشکن دیگری مانند حقوق، حق بیمه، عیدی و سنوات  کارکنان خواهند شد و همگی به امید جبران بخشی از آن در تعطیلات عید نوروز هستند که متاسفانه امسال شرایط به نحو دیگری است.

وی در پایان خواستار کمک‌های ویژه دولتی برای بر پا ماندن واحدهای اقامتی و استفاده از تخفیف های مالیاتی و بیمه ای شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها