موج
کدخبر : ۳۲۱۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321356

برای مقابله با کرونا صورت گرفت؛

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان ازممنوعیت تشکیل بازارچه ها و نمایشگاه های موقت شب عید در اصفهان برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن محمدحسینی گفت: برای مقابله با بیماری کرونا نمایشگاه ها و بازارچه های موقت که در سال های گذشته در برخی مناطق شهر اصفهان در ایام پایان سال برپا می شد، امسال شکل نخواهد گرفت.

وی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم ما تدوین و ارسال بخش نامه ای به شهرداران همه مناطق اصفهان مبنی بر عدم صدور مجوز برای برپایی بازارچه ها و نمایشگاه های محلی در آستانه سال جدید بوده است. 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در محله هایی که گل فروشی ها، ماهی فروشی ها و سایر اصناف مرتبط با شب عید فعالیت دارند این بخش نامه بیشتر مورد تاکید ما بوده است تا از ایجاد بازارچه های موازی جلوگیری شود.

محمد حسینی با بیان اینکه البته در روزها و هفته اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، وضعیت بازارهای اصفهان هم در رکود نسبی است و رفت و آمد چندانی به بازارها نمی شود و از همین رو تخلفات نیز در این بخش کمتر است، گفت: ما سه اکیپ در هر منطقه شهر اصفهان مستقر کرده ایم که اقدام به نظارت بر سطح منطقه را انجام می دهند.  

وی ادامه داد: با توجه به خلوت بودن بازارها و کاهش خریدهای شب عید، نیازی به افزایش اکیپ های نظارتی در سطح شهر وجود ندارد و ما با همین تعداد به رفع تخلفات احتمالی اقدام می کنیم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان در مورد برخورد با دستفروشان به ویژه در شرایطی که خطر شیوع کرونا وجود دارد نیز گفت: با اقداماتی که پیش از شیوع کرونا در سطح شهر از سوی نیروها پیشگیری از تخلفات شهری صورت گرفت، تعداد دستفروشان به حداقل رسیده بود اما در این شرایط هم به دلیل کاهش ترددهای مردم در معابر و بازارها حضور دستفروشان کاهش چشمگیری داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها