موج
کدخبر : ۳۲۱۱۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321149

فروغ مرتضایی نژاد خبر داد:

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از افزوده شدن 150 هکتار به عرصه فضای سبز در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، فروغ مرتضایی نژاد در جمع اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته درختکاری بیان داشت: فضای سبز شهر اصفهان در ابتدای سال جاری 3 هزار و 700 هکتار بود که با افزوده شدن حدود 150 هکتار به فضای سبز  این میزان به 3 هزار و 850 هکتار رسیده است.

وی گفت: تعداد درختان موجود در شهر حدود 3 و نیم میلیون اصله درخت است که با اقدامات انجام شده این تعداد به 3 میلیون و 700 هزار اصله درخت می رسد. 

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات سازمان پارکها به مناسبت هفته درختکاری ، افزود: هفته درختکاری یا هفته منابع طبیعی از 15 تا 22 اسفند است به همین مناسبت برنامه ریزی ثبت نام نهال رایگان در سایت سازمان از 8 تا 12 اسفند انجام و نهال ها به نهال های مثمر تغییر پیدا کرد.

مرتضایی نژاد اضافه کرد: 30 هزار اصله نهال برای تمام مناطق شهر اصفهان پیش بینی شد که این نهال ها نهال هایی چندساله، ریشه پر و با قدرت زیستی و ماندگاری بالا هستند.

وی تاکید کرد: طبق برنامه اعلام شده در سایت قرار بود از 15 اسفند مشابه سالهای گذشته توزیع نهال انجام بگیرد اما با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا تصمیم گرفته شد توزیع نهال ها توسط مناطق انجام بگیرد؛ از 15 تا 22 اسفند از طریق مناطق و کد رهگیری با شهروندان تماس گرفته می شود و نهال ها درب منازل به شهروندان تحویل داده می شود تا نیاز به مراجعه حضوری نباشد.

اقدامات زیباسازی فضای سبز شهر برای نوروز 99

وی با بیان اینکه اقدامات خود را برای نوروز امسال از پاییز آغاز کرده ایم،‌ افزود: علاوه بر کاشت گل ها و گل آرایی رفیوژها امسال به جداره اتوبان ها پرداختیم؛ کار گل های آویز را برای نوروز داریم که امیدواریم منظره زیبایی را برای عید ایجاد کند، از پس از عید نیز که گل های آویز و فصلی تمام می شود جداره های اتوبان ها گیاهان بالارونده و پیچ های اناری و امین الدوله که سازگار با خشکی بوده و زیبا هستند انجام می شود.

مرتضایی نژاد تاکید کرد: در میدان امام علی (ع) و میدان امام حسین همزمان با عملیات عمرانی بام سبز اجرا می شود؛ در محور چهارباغ عباسی نقاطی که عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده، کاشت گل و گیاهان آغاز شده است، در تمام بخش های پیش بینی شده عملیات کاشت فضای سبز متفاوت از سال گذشته در حال انجام است؛ همچنین از درختان گل برای اولین بار استفاده می شود که تا 25 اسفندماه از گلخانه های انتظار سازمان بیرون می آید که یکسری از آنها داخل باکس ها در فضای شهر دیده می شود.  

توزیع متوازن فضای سبز در مناطق شهرداری اصفهان

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه برنامه سازمان توزیع متوازن فضای سبز در مناطق است، اضافه کرد: در برخی مناطق که زمینی دیگر وجود ندارد الگوی کشت به صورت بام سبز است و برای سال 99 دنبال می شود، برخی مناطق نیز که در حال توسعه هستند زمین ها و کاربری های سبز در حال تملک برای ایجاد فضای سبز است؛ برای گل آرایی نیز، همه مناطق به صورت کاملا متوازن پیش بینی شده است.

فروغ مرتضایی نژاد اظهار کرد: سال 97 و 98 برنامه های ویژه ای برای باغ های بانوان در نظر گرفته شد که باعث تغییرات اساسی شد. همچنین کلینیک‌ های فضای سبز در مناطق ۱۵ گانه شهر راه ‌اندازی می‌ شود، کلینیک گیاه پزشکی این سازمان با هدف شناسایی آفات و بیماری‌ های موجود در گیاهان و درمان آنها در بوستان ملت راه‌ اندازی شده است.

وی با بیان اینکه نگاه ما به فضای سبز نگاه فضای سبز اکولوژیک است، تاکید کرد: سرانه فضای سبز اکولوژیک شهر 27 مترمربع است، در تمام جنگل های شهر آبشخورهایی برای حیات وحش پیش بینی شد، 700 هکتار فضای سبز اکولوژیک ما در جنگل شرق قرار دارد بنابراین همه این موارد در راستای پایداری جانوران و پرندگانی است که در این بخش ها شکل می گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: تاکید اصلی سازمان بر این است اگر از پساب استفاده می کند بر اساس قانون هوای پاک باشد. در این قانون تاکید شده وزارت کشور و وزارت نیرو پساب را در اختیار شهرداری ها برای استفاده در فضای شهر قرار دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها