موج
کدخبر : ۳۲۱۱۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321107

احمد توصیفیان خبر داد:

مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان همدان از توقف تمامی مجموعه های ورزشی کارگری تا 20 اسفند ماه سالجاری به علت کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، احمد توصیفیان، مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان همدان  با بیان اینکه براساس پیام ها و اطلاع رسانی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهترین و اثرگذارترین راهکار ممکن برای مقابله با ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و جمعی است گفت: بمنظور مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت نیروی کار و مراجعین و ورزشکاران  کلیه ساختمان های ادارات تعاون، کار و مجموعه های فرهنگی ورزشی  ضد عفونی و بین همکاران ماسک ،دستکش و مایع ضد عفونی لوازم اداری توزیع شد.

همچنین  فعالیت تمامی مجموعه های ورزشی کارگری تا  20 اسفند ماه سال جاری متوقف و تمام مسابقات ورزشی و اعزام ورزشکاران به مسابقات ورزشی کشوری  تا این تاریخ کنسل  و این موضوع در صورت لزوم تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

وی درخصوص ضرورت حضورو غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری  گفت:دراستان همدان حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیکاری که بعضاً توسط کاریابی ها و ادارات اجرایی صورت می گرفت متوقف و مقرر شد تا پایان سال به صورت سنتی (امضاء) و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت می گیرد.

احمد توصیفیان ادامه داد: همچنین کلیه کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی  وهمچنین جلسات مجامع اهم از تشکل های کارگری و کارفرمایی تا بیستم اسفند ماه سال جاری تعطیل اعلام شد.

توصیفیان درادامه افزود: تشکیل جلسات رسیدگی هیئت های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه مورخ 10/12/98 به مدت یک هفته متوقف شد که در صورت استمرار این توقف متعاقباً اعلام خواهد شد..

وی اظهارداشت: همچنین در راستای تامین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان کار استانها و تشدید نظارت بر کارگاههای کشور، ترتیبی اتخاذ شد تا  وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کارفرمایان ابلاغ شد.

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی در ادامه افزود:در جهت رفاه حال بیمه شدگان و برای کاهش ضرورت خروج مردم از منزل ، سازمان تامین اجتماعی ، کلیه دفترچه های درمانی که تاپایان بهمن اعتبار دارند را بدون نیاز به مراجعه به شعب سازمان یا کارگزاری ها تا پایان فروردین ۱۳۹۹ تمدید اعتبار کرد.

وی در پایان یادآور شد:در جهت کاهش استرس و اضطراب هموطنان از بیماری" کرونا " و کاهش خروج مردم از منزل، سامانه تلفنی ۱۴۸۰ سازمان بهزیستی همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ به صورت رایگان مشاوره روانشناسی می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها