موج
کدخبر : ۳۲۰۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320942

مدیحه دوانی:

رئیس استعداهای درخشان هرمزگان، گفت: باتوجه به شرایط تعطیلی مدارس و اهتمام آموزش و پرورش به تداوم آموزش، مدارس مجازی در مراکز استعدادهای درخشان(سمپاد) استان هرمزگان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مدیحه دوانی رئیس استعداهای درخشان هرمزگان، گفت: در راستای تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و برای جبران آموزش معلمان، راهکارهای مختلف آموزش مجازی در دستور کار آموزش و پرورش استان هرمزگان قرار گرفته است.

وی افزود: مدارس استعداد های درخشان ( سمپاد) با راه اندازی مدرسه مجازی سمپاد اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی مجازی کرده است.

دوانی با بیان اینکه این آموزش ها هم به صورت زنده و هم ضبط شده است، تصریح کرد: دبیران به تهیه فیلم از تدریس خود با استفاده از نرم افزار تصویربرداری صفحه موبایل پیشرفته اقدام کرده و در کانال های مدرسه خود، در اختیار دانشآموزان قرار میدهند. 

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: در تشکیل کلاسهای آنلاین، دبیر از منزل یا مدرسه با دانشآموزان در ارتباط است و به صورت مجازی در کلاس، آموزش می دهد و دانشآموزان نیز در ساعت تعیین شده به صورت آنلاین در کلاس به صورت مجازی حضور دارند.

این مسئول به راه اندازی استودیو حرف های برای ضبط و آموزش کتب اشاره کرد و گفت: در بعضی مدارس نظیر شهید حقانی و ثامن الحجج(ع) در نظر داریم یک استودیو حرفه ای در یکی از کلاسها راه اندازی تا نه تنها در شرایط کنونی، بلکه در شرایطی عادی سال تحصیلی، نظیر روزهای آخر هفته، تعطیلات عید و تابستانها مورد استفاده قرار گیرد.

دوانی بیان کرد: برگزاری ساعات پرسش و پاسخ آنلاین دانش آموزی، برگزاری آزمون آنلاین، ارتباط و اطلاع رسانی به اولیاء، برگزاری کارگاه های آموزشی در خصوص مدرسه و غیره، از دیگر اقدامات مدرسه مجازی مراکز سمپاد هرمزگان است.

وی افزود: ارتقای مراقبتهای سلامتی دانش آموزان، خانواده و معلمان، اصلی ترین هدف تربیتی وآموزشی است که به صورت مجازی نیز در این مدرسه مجازی آموزش داده میشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها