موج
کدخبر : ۳۲۰۵۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320501

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس:

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس گفت: جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس با همکاری شهرداری ها تمام شهر چالوس و هچیرود و مرزن آباد ضد عفونی شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حدیث گردکلی اظهار داشت: همه بیمارستان های موظف به رسیدگی به بیماران کرونایی هستند اما بیمارستان طالقانی چالوس به عنوان مرکز معین کلینیک تب می باشد.

وی ادامه داد: تمامی اماکن عمومی شهر اعم از تاکسی ها ، مساجد ، ادارات، نانوایی ها و... با کمک شهرداری ها  ضد عفونی شد و تمام نکات ایمنی رعایت می شود.

گرکلی بیان داشت: در ورودی جاده چالوس ایستگاه تب سنج برقرار و مسافران ورودی به استان مازندران معاینه می شوند و در صورت بروز علایم کرونایی با اورژانس تحت مراقبت ویژه به بیمارستان اعزام می شوند.

وی گفت:اگر فردی در ورودی به استان مازندران مشاهده شود فقط تب دارد نیز مشخصات وی دریافت و روزانه وضعیت او چک می شود.

گردکلی اظهار داشت: این بیماری ویروسی است و علائمی مانند تب، دردهای عضلانی، سرفه و تنگی نفس دارد و اگر احیانا کسی این علائم بویژه تب به همراه تنگی نفس دارد، باید حتما به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند و به آن اهمیت بیشتری نسبت به سرماخوردگی بدهد.

وی گفت: برخی بیماران، ابتدا دچار درد عضلانی شده و به مرور دچار تب شدید، تنگی نفس، گلودرد و سرفه شدند در این شرایط بجای ترس و وحشت، باید به فکر اقدامات پیشگیرانه باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس تاکید کرد : بیشتر نگران سنین بالاتر و کسانی هستیم که مشکلات ایمنی و بیماری های قلبی عروقی، ریوی مزمن، تنفسی و آسم دارند و همچنین زنان باردار و افرادی که شیمی درمانی می‌کنند هم بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار دارند و لذا این افراد به محض مشاهده علائم فوق سریعا به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها