موج
کدخبر : ۳۲۰۴۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320436

امین درا خبر داد؛

رییس اداره دامپزشکی قشم خبر از 160 مورد تخلف بهداشتی در مرکزهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی داد.

به گزارش خبرگزاری موج، رییس اداره دامپزشکی قشم روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۱۱ هزار و ۴۸ مورد بازدید از مرکزهای تولید، نگهداری و عرضه و نیز خودروهای حامل فرآورده های خام دامی صورت گرفت که در نتیجه آن سلامت کلیه فرآورده‌ها تأمین شد.

رییس اداره دامپزشکی قشم افزود: در جریان این بازدیدها ۱۶۰ مورد تخلف بهداشتی ثبت و در مجموع ۵۰ مورد اخطار بهداشتی، توقف فعالیت خودروی حمل و پلمب مرکز عرضه نیز صادر شد.

وی از انجام ۷۰۰ آزمون مختلف نمونه‌برداری از مواد غذایی خبر داد و تصریح کرد: با نمونه‌برداری از انواع ماهی منجمد، گوشت قرمز و شیر خام، سلامت آنها تایید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.

درا افزود: تجهیز سردخانه‌ها به دستگاه ثبت دمای آنلاین، شناسایی و پایش سردخانه‌های کوچک و مراکز نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی از جمله اقدامات پیشگیرانه انجام شده برای کاهش تخلفات است.

وی ادامه داد: امسال با انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین صدور احکام بازدارنده، شاهد کاهش چشمگیر تخلفات نسبت به سال های گذشته بودیم.

امین درا با اشاره به طرح تشدید نظارت بهداشتی در ایام نوروز در قشم تاکید کرد: اداره دامپزشکی با متخلفان و تهدید کنندگان سلامت مردم، به طور جدی و قانونی برخورد می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها