موج
کدخبر : ۳۲۰۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320050

مهدی ترابی خبر داد؛

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از هجوم ملخ ها به مزارع پارسیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  مهدی ترابی صبح امروز(هفتم اسفندماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه هجوم ملخ‌ها به زمین‌های زراعی شهرستان پارسیان اول اسفندماه دیده شده است، گفت: هجوم ملخ‌ها به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان پارسیان مشاهده شده است.

وی افزود: از دوم اسفند ۲۰ هکتار زمین کشاورزی در شهرستان پارسیان برای مقابله با ملخ‌ ها سم پاشی شده است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اینکه ستاد بحران در استان هرمزگان چهارم اسفند ماه برای مقابله با این آفت تشکیل شده است، تصریح کرد: میزان خسارت احتمالی هجوم ملخ ها پس از پایان سم پاشی اعلام می‌شود.

ترابی ادامه داد: ۱۵ گروه دیده بان و ۱۵ گروه سم پاش کار مبارزه با ملخ‌های صحرایی را در غرب هرمزگان با مرکزیت شهرستان پارسیان برعهده دارند.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: برای مقابله جدی با موج جدید حمله ملخ‌های صحرایی به مزارع و باغها، مراتع و جنگل‌ها نیاز به همکاری همه جانبه همه دستگاه‌های اجرایی است.

وی اضافه کرد: نخستین دسته ملخ‌های مهاجر صحرایی در هرمزگان چهارم بهمن ماه پارسال در بندر نخیلو از توابع بندرلنگه درغرب هرمزگان گزارش شد این ملخ‌ها به علت نبود بارش و غذای کافی در سواحل دریای سرخ و عربستان به مناطق مختلف از جمله یمن، عمان و ایران مهاجرت کردند.

ترابی اظهار کرد: دومین گزارش از ورود آفت ملخ به هرمزگان دوم اسفندماه سال گذشته از بخش سندرک میناب واقع در شرق این استان (درفاصله ۴۵۰کیلومتری ازکانون اول دربندرلنگه) دریافت شد این ملخ‌ها باعبور از کشور عمان، دریای عمان و سواحل مکران وارد خاک ایران شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها