موج
کدخبر : ۳۲۰۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320031

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز طی ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی -جنوب غربی پیش بینی می شود که توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان به ویژه بنادر غربی صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، از ساعات ظهر امروز چهارشنبه هفتم اسفند ماه در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود که  این ناپایداری ها به صورت وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهد بود.

در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز طی ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی -جنوب غربی پیش بینی می شود که در جزایر غربی استان از جمله کیش و همچنین مناطق غربی تنگه هرمز در محدوده 45 کیلومتر در ساعت خواهد بود و ارتفاع موج گاهی تا 180 سانتیمتر نیز خواهد رسید.

بنا بر گزارشات هواشناسی استان، توصیه می شود با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا از ساعات ظهر چهارشنبه تا روز پنجشنبه شناورهای سبک از تردد دریایی به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب خودداری و تمهیدات لازم در بنادر استان به ویژه بنادر غربی صورت پذیرد.

شایان ذکر است؛ صبح روز جمعه در مناطقی از تنگه هرمز وزش باد شمال شرقی در محدوده 30 کیلومتر در ساعت خواهیم داشت و به تدریج از ساعات ظهر  با کاهش سرعت باد در غالب مناطق شرایط تردد های دریایی مساعد خواهد شد.

سامانه بارشی فعال روی کشور، تاثیر بارشی در استان ما نخواهد داشت و تنها در برخی نقاط شمالی استان گذر پیش بینی می شود.

گفتنی است؛ از لحاظ دمایی در برخی نقاط استان نوسان 1 تا 3 درجه ای دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها