موج
کدخبر : ۳۱۹۹۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319996

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران :

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با توجه به انجام آزمایش از افراد مشکوک به بیماری کرونا ویروس فقط ۲ نفر در مازندران به کرونا ویروس مبتلا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، موسوی اظهار داشت: کرونا ویروس بازتاب بسیار منفی داشته و سبب ایجاد ترس در میان قشر‌های مختلف مردم شده است.

وی ادامه داد: تغییر فضای روانی و بینش اجتماعی در شرایط کنونی، تعداد مبتلایان به این ویروس را کاهش می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران با اشاره به اینکه آمار مبتلایان این بیماری به صورت متمرکز فقط از طریق مراجع کشوری اعلام می‌شود گفت: فقط کسانی که با دارا بودن علائم شدید بستری شدند نیازمند انجام آزمایش ابتلا به کرونا هستند.

وی  آخرین آمار فوت شدگان این بیماری در مازندران را فقط همان شخص ۷۲ ساله‌ای دانست که در تنکابن فوت کرد.

موسوی به تب سنجی از مسافران ورودی به استان اشاره کرد و گفت: این تب سنجی از مسافران  با هدف بیمار یابی سریع در استان انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی استان مازندران با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک برای همگان ضرورتی ندارد گفت: شستشوی مداوم و صحیح دست‌ها بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس است که فقط از طریق مخاط منتقل می‌شود.

وی به توزیع ماسک و ژل‌های ضد عفونی کننده در استان اشاره کرد و افزود: مصرف زیاد این محصولات در چند روز اخیر و نبود نظارت کافی در این ایام موجب نارضایتی در تهیه مواد بهداشتی شده است.

موسوی تصریح کرد: به تدریج با اولویت توزیع در مراکز حساس از قبیل مراکز بهداشتی و درمانی این مشکل بر طرف می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها