موج
کدخبر : ۳۱۹۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319904

اله مراد عفیفی پور:

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریایی، ۵ ایستگاه ساحلی به سیستم شناسایی اتوماتیک (AIS) مجهز شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  اله مراد عفیفی پور صبح امروز(6 اسفندماه) در بازدید از اجرای این طرح، با تاکید بر لزوم بهره گیری از تجهیزات مخابراتی پیشرفته و روز آمد جهت ارتقاء ایمنی ناوبری دریایی در استان هرمزگان بعنوان مهمترین استان ساحلی کشور اظهار کرد: تهیه، نگهداری و نصب تجهیزات مخابراتی و رادیویی و نظارت بر آماده بکاری آن در راستای رعایت الزامات و قوانین بین المللی امری است ضروری که در حوزه مسئولیت اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی و اداره امور دریایی قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: در راستای رعایت قوانین بین المللی SOLAS  (کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا)، ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریایی، ۵ ایستگاه ساحلی در بنادر  شهید حقانی، چارک، پهل، شهید ذاکری و ابوموسی به سیستم شناسایی اتوماتیک  Automatic Information System  یا (AIS) تجهیز شد.

عفیفی پور سهولت در شناسایی و رهگیری شناورها، مبادله اطلاعات ضروری میان کشتی ها بدون دخالت انسان و بطور خودکار، کاهش ترافیک بر روی باندهای VHF و افزایش اطلاعات فرمانده و افسران پل فرماندهی از وضعیت پیرامونی خود را مهمترین ویژگی های این سیستم عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها