موج
کدخبر : ۳۱۹۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319862

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه خبر داد:

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت: به درخواست طرف عراقی و به منظور کنترل و مقابله با شیوع کرونا، فعالیت های تجاری و ترانزیتی و صادرات کالا از بازارچه سیرانبند بانه برای زمان نامشخص متوقف و این مرز بسته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد امین زاده در گفت وگو با رسانه های استان با اعلام این مطلب، اظهار داشت: بنابر تصمیم مقامات اقلیم کردستان عراق بازارچه سیرانبند تعطیل شد که اتخاذ این تصمیم بیشتر به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا اجرایی شده ولی امیداوریم این مشکل هرچه زودتر برطرف شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با بیان یانکه مبادلات تجاری بازارچه سیرانبند در یک سال اخیر افزایش چشمگیری داشت ولی اکنون به درخواست طرف عراقی بسته شد،  افزود: علاوه بر مبادلات تجاری، مشترکات فرهنگی و ارتباطات خویشاوندی بین مردم اقلیم کردستان و شهرستان بانه نیز هست که ریشه تاریخی دارد.

وی در ادامه افزود: فعالیت در بازارچه سیرانبند بانه از سال 74 آغاز شده و کالاهای مانند مصالح ساختمانی، شیشه، انواع مصنوعات پلاستیکی، میوه و تره با اقلیم کردستان عراق صادر می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: برای پیشگیری از ویروس کرونا کلیه اماکن عمومی این شهرستان از روز دوشنبه به مدت 2 هفته تعطیل است.

امین زاده در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: کلیه اماکن عمومی شامل باشگاه‌های ورزشی، استخرهای شنا، تالارهای عروسی، قلیان سراها و قهوه خانه ها به مدت 2 هفته (14 روز از 6 تا 20 اسفند سال جاری) تعطیل شد.

وی با بیان اینکه تاکنون مواردی از وجود این بیماری در بانه مشاهده نشده است، افزود: در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های شهرستان تدابیر پیشگیرانه در حال انجام است و در صورت نیاز یکی از بیمارستان‌ها به بیماران مبتلا به این ویروس اختصاص می‌یابد.

امین‌زاده با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در ادارات اضافه کرد: باید در ادارات و مکان های عمومی، وسایل و اشیای که تماس دست با آنها زیاد است به صورت مرتب ضدعفونی شود و برگزاری مراسم عمومی نیز تا زمانی که خطر ابتلا به این ویروس وجود دارد، لغو شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها