موج
کدخبر : ۳۱۹۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319686

رئیس پلیس راهور استان البرز گفت : طرح زوج و فرد به منظور ایمنی بیشتر، روان سازی ترافیک و کاهش آلودگی زیست محیطی و ایجاد آرامش روانی برای خرید آخر سال مردم ر هسته مرکزی شهر کرج از امروز اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، غلامعلی شرق گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده،  با اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر کرج متخلفین هر یک ساعت یک بار اعمال قانون خواهند شد.

وی افزود : این طرح در برخی معابر پرتردد کرج از ساعت ۱۶ الی ۲۱ امروز اجرا می‌شود .

رئیس پلیس راهور استان البرز با اشاره به محدوده‌های اجرای طرح زوج و فرد مطرح کرد: از سمت غرب کرج (میدان سپاه) تا تقاطع حضرت امام خمینی (ره) و از سمت شرق ورودی حضرت امام خمینی (ره) به سمت میدان سپاه در محدوده اعمال طرح زوج و فرد قرار دارد.

وی افزود: مسیرهای دیگر این محدودیت‌ها از تقاطع حضرت امام، ورودی‌های خیابان دانشکده، میدان قدس، میدان توحید، بلوار هفت تیر، علامه جعفری، ورودی میدان سپاه، کنار گذر پل روحانی، ورودی مطهری بعد از پل روحانی تا میدان آزادگان، پل آزادگان، ورودی های ۴۵ متری کاج و بلوار جانبازان از اولین دوربرگردان خیابان چالوس به سمت هسته مرکزی شهر را شامل می‌شود.

شرق افزود: کنترل ترددها در محدوده زوج و فرد به صورت الکترونیکی و با استفاده از دوربین‌های ثبت تخلف شهرداری کرج انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعمال قانون برای متخلفین این طرح هر یک ساعت یکبار انجام می‌شود، اضافه کرد: سعی داریم با مشارکت مردم تردد در روزهای پایانی سال با سهولت شکل بگیر، با توجه به محدود بودن زمان اجرای این طرح مجوز برای کسی صادر نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان البرز بیان کرد: هر فرد 12 روز می‌تواند با خودرو شخصی خود تردد دیگر و آن 12 روز دیگر تنها پنج ساعت اجازه استفاده از وسیله شخصی خود را ندارد که پیشنهاد می‌شود در صورت نیاز و اجبار از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور استان البرز با بیان اینکه خودروهای امدادی و حمل و نقل عمومی مشمول این طرح نمی‌شوند، اظهار کرد: استفاده از وسایل نقلیه عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس در قالب اجرای طرح زوج و فرد از دیگر تمهیدات پیش‌بینی شده برای خدمات دهی به شهروندان است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها