موج
کدخبر : ۳۱۹۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319393

کارشناس بومی‌سازی فولاد مبارکه خبر داد:

کارشناس بومی‌سازی فولاد مبارکه از صرفه‌جویی 32 میلیارد ریالی در واحد نورد گرم شرکت فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محسن رضایی بیان کرد: بومی‌سازی قطعات و تجهیزات، خرید قطعات یدکی الکتریکی، تعمیرگاه مرکزی و شرکت رشد صنعت نیرو بیش از 32 میلیارد ریال برای فولاد مبارکه صرفۀ اقتصادی به همراه داشته است.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: موتورهای DC 406 و 415 کیلووات مربوط به پینج‌رول‌های کویلر نورد گرم و از برند «آنسالدو» هستند.

کارشناس بومی‌سازی فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که این موتورها با توجه به هزینۀ طراحی و ساخت و خاص بودن آن‌ها هزینه‌های بالاسری زیادی دارند، تصریح کرد: در حال حاضر برای ساخت یک موتور DC 100 کیلووات، باید بیش از دو برابر سرمایۀ موردنیاز ساخت الکتروموتور بومی‌سازی‌شده سرمایه‌گذاری شود. این در حالی است که بومی‌سازی انجام‌شده بیش از 32 میلیارد ریال برای فولاد مبارکه صرفۀ اقتصادی به همراه داشته است.

رضایی با اشاره به این‌که در اثر تحریم‌ها عملا امکان خرید این تجهیز از شرکت آنسالدو غیرممکن بود، گفت: به همین منظور با ارسال یکی از موتورها برای تعمیرات، بازسازی، نوسازی و همچنین داده‌برداری از این الکتروموتورها مهندسی معکوس آن در دستور کار قرار گرفت.

وی این موتورها به دلیل این‌که در زمان ورود ورق در بازوی پینچ رول در حدود 5/1 برابر جریان نامی بار تحمل می‌کند، نیاز به طراحی ویژه و تقویت جریان سیم‌پیچ و تقویت سیستم خنک‌کننده دارد که این موارد با دقت زیاد در طول پروژه رعایت شده است.

کارشناس بومی‌سازی فولاد مبارکه گفت: از ردۀ تولید خارج بودن این الکتروموتورها و مشکلات تأمین و هزینه‌های زیاد ارزی برای الکتروموتورها از مهم‌ترین نکاتی بود که کار بومی‌سازی را ضروری می‌ساخت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها