موج
کدخبر : ۳۱۹۳۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319372

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در نشست شورای پدافند غیرعامل کرمانشاه گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی به‌منظور انجام اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه بیماری کرونا ویروس هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای دستورالعمل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا هستند، ابراز داشت: تاکنون هیچ‌گونه مورد مثبتی از ابتلا به بیماری کرونا در کرمانشاه گزارش نشده است و امکانات لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان بسیج شده‌اند.

هوشنگ بازوند اظهار داشت: مردم توقع دارند واقعیت‌های موجود در کمترین زمان ممکن از طریق شورای اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه منتشر شود و بر این اساس اعلام می‌کنیم که تمامی اخبار در رسانه‌های معتبر به اطلاع مردم خواهد رسید.

استاندار کرمانشاه مسئولیت ویژه دانشگاه علوم پزشکی در حوزه اطلاع‌رسانی، آموزش و پیشگیری را خاطرنشان ساخت و افزود: مسئولیت کلیه برنامه‌های مذکور بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی است و کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز موظف به اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات در بازه زمانی تعیین‌شده هستند.

وی تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده در شورای پدافند غیرعامل و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هم‌اکنون تیم‌های مراقبت مرزی برای غربالگری مسافران حضور دارند و اقدامات لازم برای امر پیشگیری و مبارزه با این ویروس در حال انجام است.

مقام ارشد استان مشارکت مردم را در اجرای توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه بسیار ضروری دانست و تأکید کرد: از مردم ضمن رعایت کلیه اصول بهداشتی توقع داریم از دامن زدن به شایعه‌پراکنی‌های و انتشار اخبار در فضای مجازی جداً خودداری نمایند و با بهره‌مند از توصیه‌های بهداشتی در پیشگیری از شیوع این بیماری کوشا باشند.

بازوند در پایان این نشست به نقش بسیار مهم آموزش در تقویت فرهنگ پیشگیری از بیماری کرونا اشاره کرد و بیان داشت: بحث آموزش را جدی پیگیری نماید و با توجه به اینکه خوشبختانه موردی هم نداریم یقیناً برای افزایش سطح ارتقاء و آگاهی مردم نسبت به شیوه‌های مقابله با بیمارهای واگیر مؤثر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها