موج
کدخبر : ۳۱۸۹۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318975

مردی که پس از ازدواج با همسر سابق دوستش مرد جوان را به قتل رسانده بود به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، حدود یک سال قبل جسد راننده جوانی در خودرویش واقع در یکی از خیابان‌های کرج توسط مأموران گشت کلانتری کشف شد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که این مرد جوان در اثر خوردن قرص برنج جان باخته است.

با شناسایی هویت جسد به نام فرید 42 ساله تیم ویژه‌ای از کارآگاهان جنایی ،تحقیقات برای کشف راز مرگ او را آغاز کردند و در نخستین مرحله خانواده و همسر سابقش تحت بازجویی قرار گرفتند اما به سرنخ مهمی برای افشای این راز نرسیدند تا اینکه با کنترل تماس‌های همسر سابق مقتول به وی ظنین شدند و دریافتند که وی به تازگی با یکی از دوستان همسر سابقش ازدواج کرده است. بنابراین بار دیگر به تحقیق از وی پرداختند و این بار سرانجام زن جوان لب به اعتراف گشود و راز جنایتی را برملا کرد. او گفت: همسر صیغه‌ای من به‌نام سامان این جنایت را مرتکب شده است.

از آنجا که سامان فراری بود ردیابی‌ها برای دستگیری وی آغاز شد و سرانجام این مرد 32ساله پس از مدتی بازداشت شد و به قتلی که مرتکب شده بود اعتراف کرد.

پس از صدور کیفرخواست متهمان پرونده به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز رفت.

در ابتدای جلسه دادگاه اولیای دم خواستار قصاص متهمان شدند سپس سامان - متهم ردیف اول- پای میز محاکمه ایستاد او در اظهاراتش درباره انگیزه قتل گفت: من با فرید دوست بودم پس ازجدایی او از همسرش المیرا من او را به عقد موقت خودم درآوردم اما از آنجا که المیرا از فرید فرزند داشت او گهگاه برای ملاقات با فرزندشان به خانه المیرا می‌رفت و من از این موضوع ناراحت بودم و همین ماجرا باعث تنش بین ما شده بود برای همین با المیرا تصمیم گرفتیم او را به قتل برسانیم من اتهام قتل را قبول دارم اما الان به شدت پشیمانم. المیرا متهم ردیف دوم که به اتهام معاونت در قتل پشت میز محاکمه ایستاده بود به دفاع از خود پرداخت.

 قاضی از زن پرسید؛ چگونه از وقوع قتل شوهر سابق‌خود مطلع شدی؟

صبح زود بود که سامان هراسان به خانه آمد و خبر کشته شدن فرید را داد. در همین هنگام قاضی سؤال کرد؛ قبلاً هنگام تحقیقات اولیه اعلام کردی که از قتل همسرت بی‌اطلاع هستی ولی حالا مدعی هستی که سامان این خبر را به تو داد پس چرا به پلیس اطلاع ندادی و این موضوع را مخفی کردی؟ المیرا پاسخ داد این متهم مرا تهدید کرد که اگر ماجرا را به مأموران پلیس بگویم مرا می‌کشد.

قضات دادگاه پس از شور باتوجه به محتویات پرونده متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس و المیرا متهم ردیف دوم را به اتهام معاونت در قتل به 15سال حبس محکوم کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها