موج
کدخبر : ۳۱۸۶۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318629

هشدار سعید ناجی به برگزار کنندگان انتخابات هرمزگان؛

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان، گفت: ورود به عرصه برگزاری انتخابات نیازمند رعایت اصل بی طرفی است و اگر فردی به هر طریقی به شخص یا گروهی خود را وام دار می داند باید از حضور در این عرصه اجتناب کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی رییس ستاد انتخاباتی هرمزگان، در نشست مشترک نمایندگان فرماندار و سر ناظرین  هیئت نظارت استان، گفت: نباید این نکته را فراموش کرد که انتخابات به عنوان یک ثمره بزرگ، تاثیرگذار و منحصر به فرد از انقلاب برای ما به یادگار مانده و به عنوان یک رکن در ساختارنظام سیاسی کشور مطرح بوده و هست، اگر خداوند در قرآن کریم تاکید می فرمایند که سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر خودشان اراده کنند، نشان از تاکیدات دینی منطبق با این اصل است.

وی با بیان اینکه انتخابات ریشه در انقلاب اسلامی دارد که همواره سرنوشت مردم کشور را شکل خواهد داد، افزود: برای شکل گیری انتخابات در کشور هزینه های سنگینی صورت گرفته به واسطه بی توجه ی و بی حرمتی به نظر و رای مردم در قبل از انقلاب، مردم در انقلاب خود به سمت جمهوری اسلامی سوق پیدا کردند که در دل آن انتخابات و حق تعیین سرنوشت را حفظ و ایجاد کنند.

ناجی خاطرنشان کرد: زمانی که این نشست مشترک شکل می‌گیرد نشان از آن دارد که این جمع عهده دار یک مسئولیت بزرگ است، وقتی می گوییم که باید بی طرفانه انتخابات را برگزار کنیم برای این است که رسم امانت داری را بجا بیاوریم، بنا بر این اگر احساس میکنید که نمی توانید این کار را به درستی انجام دهید بهتر است همین جا برای حضور در این عرصه تجدید نظر داشته باشید و مراقب باشیم که ورود به کاری نکنیم که بعد ایجاد مسئله و مشکل کند.

وی تاکید کرد: ورود به عرصه اجرا و برگزاری انتخابات نیازمند رعایت اصل بی طرفی و امانت داری است و اگر فردی به هر طریقی به شخص یا گروهی خود را وام دار می دانند باید از حضور در این عرصه اجتناب کند زیرا بنا هست در مسیری حرکت کنند که در نهایت به تعیین سرنوشت مردم ختم می شود و این امر نشان از امانت داری بزرگی در این مسیر است.

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد از برگزار کنندگان انتخابات بخواهد که نفع داوطلب، نامزادی و یا یک گروه را هدف گذاری و دنبال کنند، این به معنای حذف حق رای مجریان برگزاری انتخابات نیست، صد البته این افراد حق رای دارند و با شناخت نیز باید انجام شود اما زمانی که در این عرصه ورود کردید باید از بسیاری مسائل دوری شود.

وی با بیان اینکه برگزار کنندگان انتخابات تنها بدهکار مردم هستند، اظهار کرد: جامعه و مردمی که مانند همیشه در صحنه حضور دارند طلب کاران اصلی انتخابات هستند، و رعایت عدالت و انصاف در زیر سایه چتر قانون باید در مواجهه با تمامی نامزدها یکسان باشد و انتظار رعایت این اصول را از تمامی مجریان امر انتخابات در استان داریم.

ناجی خاطر نشان کرد: تمامی این تلاش ها و فعالیت ها در عرصه برگزاری انتخابات با این نیت است که انتخابات سالمی را برگزار کنیم  و به مردم اطمینان دهیم که برگزار کنندگان انتخابات بی طرفانه و با رعایت امانت داری در حال رسیدگی به امور هستند.

وی با بیان اینکه مداخله در امور شعب نباید به نحوی اتفاق افتد که موجب ایجاد اختلال در فعالیت آن شود، افزود: باید هر شخص در امور محوله تنها به وظایف خود بپردازد و دخالت در امور یکدیگر در حوزه برگزاری انتخابات پذیرفته نیست و می تواند در روند برگزاری انتخابات مشکل ایجاد کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها