موج
کدخبر : ۳۱۸۵۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318552

یاسر پرورش در گفتگو با موج خواستار شد؛

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان خواستار بررسی عملکرد بانک ها بر اساس تعداد وام و میزان اشتغال‌زایی آنان شد و گفت: همواره راهی برای تسهیل امور بانکی مردم وجود دارد و انجام درخواست‌ها به همت متصدیان بانکی وابسته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یاسر پرورش مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج، ضمن تشریح کارنامه درخشان این صندوق در اعطای وام و تسهیلات به‌ویژه در حوزه اشتغال و ازدواج جوانان، درباره کمک این بانک به سیل زدگان پارسیان گفت: در سال 96 با حضور رییس جمهور در بندرعباس، پنج میلیارد تومان اعتبار به صندوق هرمزگان داده شد اما در آن زمان به علت عدم وجود متقاضی، سه میلیارد از مبلغ کل باقی مانده بود و قاعدتا بایستی مابقی را به تهران بر می‌گرداندیم که سیل پارسیان اتفاق افتاد.

وی افزود: با پیگیری های مکرر و جلسات متعدد با استاندار، مانع برگشت مابقی پول به تهران شدیم و تصمیم به دادن وام 10 میلیون تومانی با سود 4% به هر نفر از سیل زدگان پارسیان گرفتیم.

پرورش اضافه کرد: در آن زمان کارمندان شعب ما با اخذ مجوز در روزهای تعطیل هم پای کار آمدند و حتی تا ساعت 9 شب در حال تکمیل پرونده متقاضیان سیل زده برای دریافت وام بودند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان اظهار داشت: همواره راهی برای تسهیل امور بانکی مردم هرمزگان وجود دارد و انجام درخواست‌های مردم به همت متصدیان بانکی وابسته است.

وی به نقش صندوق کارآفرینی امید هرمزگان در اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: برخی بانک‌ها به طرحی 10 میلیارد تومان وام اختصاص می‌دهند که به تبع آن 15 شغل ایجاد می‌شود اما صندوق کارآفرینی طرح هایی اجرا کرده که با 300 میلیون تومان برای 14 نفر شغل ایجاد شده است.

پرورش نسبت به برخی رفتارهای غیرحرفه‌ای در بررسی عملکرد بانک‌ها انتقاد کرد و ادامه داد: در زمان بررسی عملکردها برخی بیان می داشتند که فلان بانک 200 میلیارد وام داده است اما صندوق کارآفرینی امید تنها 10 میلیارد، و هرگز نمی‌پرسند بانک مورد نظر به ازای این مبلغ وام چقدر اشتغال زایی داشته است؟ یا اصلا این وام ها را به چه کسانی داده اند و برای اعطای این مقدار از وام چند پرونده تشکیل شده است؟

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها