موج
کدخبر : ۳۱۸۳۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318382

سرهنگ محمدرضا محمدی اعلام کرد:

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: طی هفته گذشته بیش از 1200 خودروی فاقد پلاک ، پلاک مخدوش و ناخوانا در استان اصفهان اعمال قانون و توقیف شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  سرهنگ محمدرضا محمدی بیان کرد: خودروهای فاقد پلاک، پلاک مخدوش و ناخوانا علاوه بر اعمال قانون 60 هزار تومانی خودروی متخلف فرد خاطی مجازات و برای وی پرونده قضائی تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: مالکان خودروها و موتورسیکلت ها بدانند هر گونه مخدوش و ناخوانا شدن پلاک خودروی آنها علاوه براینکه مورد اعمال قانون قرار می گیرند جرم نیز محسوب می شود و به مراجع قضائی معرفی می شوند.

سرهنگ محمدی اظهار داشت: علاوه بر ناخوانا بودن پلاک وسیله نقلیه نصب آن در محل منصوبه نیز الزامی است و با رانندگی که پلاک خودروی خود را از محل مجاز و منصوبه تغییر می دهند نیز برخورد قاطع و قانونی می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان خاطر نشان کرد: افرادی که با هر نیتی پلاک خودروی خودرا مخدوش یا تغییر می دهند بدانند علاوه بر اینکه مورد اعمال قانون قرار می گیرند به محاکم قضائی نیز معرفی می شوند .

برخورد قاطع پلیس با خودروهایی که شیشه دودی دارند

رئیس پلیس راهور استان اصفهان همچنین گفت: طبق قانون استفاده از شیشه دودی ممنوع است و خودروهای دارای شیشه دودی که نتوان از فاصله 3 متری داخل آنها را رویت کرد مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: طبق قانون ، استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین خودرو قابل تشخیص نباشند، تخلف محسوب شده و برای این خودروها در داخل شهر اصفهان 50 هزار تومان جریمه اعمال می شود.

وی افزود: هیچکدام از خودروهای داخل، با شیشه دودی تولید نمی شوند و خودروهای خارجی وارداتی بعضاً دارای شیشه ها فتوکرومیک هستند که همانند عینک های فتوکروم عمل می کنند لذا مغابرتی با ضوابط ندارند.

این مقام انتظامی بیان داشت: برخی رانندگان اقدام به نصب برچسب های دودی بر روی شیشه های خودرو می کنند که این امر علاوه بر کاهش دید به ویژه در شرایط نامساعد جوی و یا در شب؛ مانع دیده شدن راننده و سرنشین داخل خودرو نیز می شود.

سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه استاندارد و ضابطه خاصی برای میزان غلظت شیشه دودی خودروها وجود ندارد، پلیس در بخشنامه ها و اطلاعیه ها خود اعلام کرده است؛ اگر از فاصله 3 متری به تشخیص ماموران پلیس راهور، داخل خودرو و راننده و سرنشینان آن قابل مشاهده نباشد طبق مقررات، شیشه دودی غیرمجاز تلقی شده و مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان خاطر نشان کرد: همچنین در مراکز تعویض پلاک نیز تا رفع برچسب شیشه دودی غیرمجاز، شماره گذاری وسیله نقلیه صورت نخواهد گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها