موج
کدخبر : ۳۱۸۲۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318227

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در گفتگو با موج؛

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در گفتگوی اختصاصی با موج با اشاره به نقش نیروی انتظامی در برقراری نظم و کاهش آسیب های اجتماعی، به طرح و بررسی برخی از مسائل روز پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، واژه نیروی انتظامی یا پلیس همواره تصویری از آرامش و امنیت را برای شهروندان و افراد جامعه در ذهن تداعی می کند.

آرامشی که زمینه ساز بستری مساعد برای رشد و پیشرفت استعدادهای هر سرزمینی را مهیا و بازگو می کند و از دل آن نخبگان و بزرگانی که می توانند اتفاقاتی نادر را در هر سرزمین و یا جامعه جهانی رقم زنند، شکل پیدا می کند.

با گسترده شدن و پیچیده تر شدن روابط انسانی در جامعه بشری و موضوعات و آسیب هایی که این امر می تواند سوای مزایایِ همراه، داشته باشد، وظایف پلیس و نیروی انتظامی را در ایجاد مهارتی افزون در راستای برقراری ارتباطی موثر با مخاطب، بیش از پیش نمایان می کند.

علیرغم وجود دستگاه های متولی در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و وقوع جرم، نیروی انتظامی همواره از دستگاه هایی بوده است که در شمار دلسوزان این عرصه مازاد بر وظایف خود عمل کرده است؛ شاید این امر نشانی از احساس مسئولیت ذاتی نهفته در این دستگاه باشد.

عزیزان حاضر در این مجموعه تحت هر شرایطی از دشواری که آدمی ممکن است بر حسب دلایل مختلف در آن قرار گرفته باشد و او را متاثر کند، همواره بایستی از آمادگی لازم و کافی در راستای خدمت رسانی به مردم خود جهت برقراری نظم و انظباط مورد نظر و بدست آمده در عرصه اجتماعی و زندگی بشری برخودار باشند؛

هویت مقدس و منزه ای که پلیس برای خود اختیار کرده است، همواره وی را به صبوری، تامل، افزایش مهارت و عشق ورزیدن خارج از معمول به همنوع خود وامی دارد  و کسانی که وارد این عرصه می شوند قطعا دارای سینه ای گشاده در مشاهده، درک  و تحمل سختی ها، نابرابری ها و تضییع حقوق دیگران و .... هستند و البته تمام توان خود را به کار خواهند بست تا دردهای مورد نظر را التیام بخشند و در این مسیر هیچگونه  کوتاهی را بر خود نخواهند پذیرفت.

پلیس ها، علیرغم تمام خطراتی که یک ناظربیرونی می تواند بر زندگی آن ها متصور باشد، خود از پیمودن این مسیر برای حفظ و حراست از نفس آدمی بسیار  لذت خواهند برد چرا که نظم  نخستین را حفظ و استمرار می بخشند.

و بسیار موضوعات دیگر که می توان در این حوزه سخن راند که در این مقال نمی گنجد؛

در قسمت اول گفتگوی خود در دفتر خبرگزاری موج همدان پای صحبت های سردارکامرانی صالح، فرمانده نیروی انتظامی استان همدان نشستیم؛

سردار کامرانی صالح

سردار کامرانی صالح ، فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در خصوص اقدامات صورت گرفته درنیروی انتظامی استان و همینطور طرح و بررسی مسائل روز جهت تنویر و اطلاع رسانی افکار عمومی، سخن گفت.

وی با بیان تبریک و تهنیت  شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، ابراز کرد: عملکرد سردار سلیمانی به گونه ای بود که موج انقلابی دیگری را نه تنها در سطح جامعه بلکه در دنیا به وجود آوردند.

سردار کامرانی صالح ضمن تشکر از اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی رسانه های استان، از اهمییت و نقش بی بدیل این موضوع در شکل گیری شفافیت و آگاه سازی افکار عمومی یاد کرد.

وی با اشاره به  اجرای طرح و پروژه هایی که دشمن در راستای تضعیف جمهوری اسلامی در دو صورت نرم و سخت انجام می دهد وبه دنبال آن است، افزود: در بازه ای از زمان دشمنان کشور تمام توان خود را صرف ایجاد موضوعاتی همچون دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، گروهک ها، معاندین، درگیری های قومی، حمله نظامی طبس و کودتای پایگاه هوایی شهید نوژه و ... برای ایران عزیز می کردند؛ این دسته از رفتارها را می توان در حوزه جنگ سخت جای داد.

وی در ادامه موضوع مورد اشاره عنوان کرد: باتوجه به محتوم ماندن فرآیند و اهدافی که دشمن در جنگ  سخت در پی آن بود، اینبار  از توان خود در رویکردی دیگر با نام جنگ نرم، به مصاف ایران عزیز آمد.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با بیان خطیر بودن مسئولیت و رسالتی که رسانه ها در فضای ایجاد شده در جنگ نرم دارا هستند، گفت: در شرایط موجود رسانه ها باید علاوه بر انجام امور روزمره خود، به تحلیل و تامل در اقدامات دشمن در فضای جنگ نرم پرداخته و با رعایت ساختارها و خطوط قرمز به اطلاع رسانی و شفافیت دراین امر بپردازند.

سردار کامرانی صالح، از انتفاع و بهره ای که از زیست و زندگی در سرزمینمان می بریم به عنوان موضوعی مهم یاد کرد و افزود: بایستی در ازای تمام خدماتی که سرزمینمان به ما ارائه می کند، دِین خود را ادا کنیم و تحقق این مهم، با حفظ و حراست از کشورمان در مقابل دشمنان مقدور خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمام خبرگزاری های کشور در چارجوب های مشخص کاری و حرفه ای خود عمل می کنند، یادآور شد: دراین میان به ندرت یافت می شود رسانه یا خبرگزاری که خارج از ساختار مطرح اقداماتی را صورت دهد که چنانچه رخ دهد قطعا از روی ناآگاهی بوده است.

وی حضور پرشور و پرحرارت مردم استان و کشور در روزهای سرد و برفی را در راهپیمایی پیروزی انقلاب، علیرغم تمام مشکلات موجود،  نشان از درک و درایت مردم در تشخیص درست اهدافی که دشمن در پی آن است، عنوان کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با اشاره به انتخابات سرنوشت سازی که ملت ایران با آن روبروست، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که مردم فهیم با حضور گسترده خود برگ زرینی دیگر را بر افتخارات این سرزمین افزوده کنند تا از این رهگذر ناامیدی و غم دوباره دشمنان این مرز و بوم را رقم زنند.

سردار کامرانی صالح با بیان وظایفی که نیروی انتظامی می تواند جهت برقراری هر چه بهتر و باشکوه تر انتخابات مجلس شورای اسلامی بر عهده گیرد، گفت: پلیس می تواند در تامین امنیت شعب اخذ رای فعال باشد تا با اطمینان خاطری افزون شاهد برگزاری انتخابات بود.

وی با اشاره به 280 صندوق اخذ رای که در سطح استان به صورت ثابت و سیار وجود دارد، ابراز کرد: پیش بینی های لازم جهت تامین امنیت شعب در حوزه های مختلف و ستاد های موجود صورت گرفته است و همینطور برنامه ریزی های مربوطه نیز حاصل و در دستور کار قرار گرفته است.

 

برقراری بیش از 830 هزار تماس در حوزه ارتباطات مردمی با پلیس/رشد 16 درصدی کشفیات مبارزه با کالای قاچاق

وی در ادامه  به شرحی مختصر از اقدامات صورت گرفته از سوی نیروی انتظامی استان، پرداخت و یادآور شد: در حوزه ارتباطات مردمی شاهد ثبت بیش از 830 هزار تماس با شماره 110 پلیس بوده ایم و گویای اعتماد و اعتباری است که پلیس از منظر برقراری امنیت و ایجاد آرامش برای مردم استان به همراه داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان کشف و ضبط بیش از 5.5 تن انواع مخدر در استان در سال جاری، عنوان کرد: جهت تحقق این مهم بیش از 76 باند فعال در این زمینه متلاشی و بیش از 7 هزار نفر مصرف کننده و توزیع کننده در طرح های مختلف دستگیر شدند.

سردار کامرانی صالح با اشاره به نقش مخرب کالای قاچاق در اقتصاد کشور و موانعی که این امر می تواند در مسیر رونق تولید برای تولیدکنندگان داخلی به وجود آورد، گفت: کشفیات حاصل شده در این حوزه با ارزشی میلیاردی و بیش از 210 مورد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشدی 16 درصدی همراه بوده است.

وی از دستگیری بیش از 300 سارق که عمدتا هم دارای سوءسابقه در این عنوان بوده اند، خبر داد و گفت: بیش از 24 هزار نفر با 197 ارتباطاتی در قالب پیشنهاد، انتقاد و توصیه و ابراز تشکر و تقدیر برقرار کرده اند، که حجم عمده ای از آن ها با تقدیر از مجموعه نیروی انتظامی همراه بوده است؛ در این حوزه با رشدی 20 درصدی در افزایش تقدیر و تشکرها روبرو بوده ایم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها