موج
کدخبر : ۳۱۷۹۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317931

سید احمد حسینی نیا خبر داد:

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان از کشف یک آبراه منشعب شده از محل آبراه اصلی چهارباغ عباسی حدفاصل آمادگاه تا مادی نیاصرم در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید احمد حسینی نیا گفت: در فاز چهارم کاوش های باستان شناسی در چهارباغ عباسی اصفهان بخشی از آبراه منشعب شده از محل آبراه اصلی چهارباغ عباسی حدفاصل آمادگاه تا مادی نیاصرم کشف شد.

وی بیان داشت: بقایای کشف شده در کاوش ها برای حفظ ساختارهای تاریخی، با نظر وزارت میراث فرهنگی در ویترین نگهداری و در معرض نمایش عموم قرار می گیرد.     

حسینی اظهار کرد: بر اساس اسناد تصویری اواخر دوره قاجار پیش بینی شد که در حدفاصل آمادگاه تا مادی نیاصرم برای آبیاری فضای سبز چهارباغ و باغات اطراف محور به احتمال زیاد آبراهی وجود داشته که بر این اساس پس از دریافت مجوزهای لازم در خصوص کاوش های باستان شناسی از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور، فاز چهارم عملیات کاوش های باستان شناسی پروژه چهارباغ طی قراردادی به دانشگاه کاشان محول شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس کاوش های صورت گرفته بخشی از آبراه منشعب شده از محل آبراه اصلی یافت شد، ادامه داد: گزارش تهیه شده توسط گروه باستان شناسی به پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور ارسال شد و بر مبنای گزارش مذکور و طی جلساتی که در دفتر احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی برگزار شد، موضوع با حضور نماینده شهرداری اصفهان در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: بر اساس مصوبات صورت جلسه در بهمن ماه سال جاری مقرر شد برای حفظ ساختارهای تاریخی، بقایای کشف شده در کاوش های چهارباغ عباسی با نظر وزارت میراث فرهنگی در ویترین نگهداری شده و در معرض نمایش عموم قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها