موج
کدخبر : ۳۱۷۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317628

حجت‌الاسلام جلال مرادی:

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با اشاره به منتقل شدن حوزه انتخابیه 8 کاندیدا به همدان جلوگیری از ناحقی حتی در یک رای و در دوردستترین نقطه را تکلیف خود دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  حجت‌الاسلام جلال مرادی ، رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات یازدهمین انتخابات مجلس با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری بر آمادگی ما برای ولایت امام زمان(عج) تاکید کرده‌اند گفت: کسانی که وارد عرصه رقابت انتخاباتی یا نمایندگی ملتی که صدها هزار شهید داده و جانبازان و آزادگان بسیاری را تقدیم کرده‌، می‌شوند باید به این مباحث توجه کنند.

وی افزود: در بررسی صلاحیت‌ها به برخی از کسانی که صلاحیت آنها احراز نشده بود و به ما مراجعه می‌کردند عرض می‌کردیم فردی که وارد این عرصه می‌شود برای جمعیت کوچکی نمایندگی نمی‌کند بلکه احتمال دارد با ورود به مجلس بین نمایندگان انتخاب و یا یکی از روسای قوای این نظام شود.

مرادی با بیان اینکه این نظام امید همه مستضعفان و آزادگان عالم است و کسی که وارد عرصه نمایندگی می‌شوند باید به این مسئله توجه کند گفت: سلیمانی‌هایی باید در مجلس حضور داشته باشند و مردم به آنها تکیه کنند.

وی با بیان اینکه حتی مخالفان نظام نیز می‌گویند اقتدار امروز ایران در تاریخ سابقه نداشته است گفت: اگر مرز جغرافیای ایران کم شده اما مرز نفوذ استراتژیکی آن از تمام تاریخ گسترده‌تر است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان ادامه داد: امروز مرز نظام اسلامی مرز  اسلام و کفر است و اگر دولت‌ها هم آن را نپذیرند، ملت‌ها به این افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به تحقق شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» گفت: امروز اوج ذلت استکبار در مقابل اسلام است، ما نه تنها سلطه‌پذیر و بی‌تفاوت نبوده‌ایم بلکه سلطه‌ستیز هم بودیم.

مرادی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اقتدار آمریکا را بر هم زد افزود: همان طور که فروپاشی بلوک شرق را دیدیم فروپاشی دنیای غرب نیز رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه شکست سیاسی استکبار در عرصه بین‌الملل رقم خورده است گفت: دنیای غرب نتوانست علیه ایران اجماع کند، اگر می‌توانست در شورای امنیت مصوبه‌ای می‌گرفت تا به حمله موشکی ما جواب دهد.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات بر اساس اصل ۶ قانون اساسی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی امور کشور باید به اتکاء آرای عمومی و از راه انتخابات اداره شود.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم انتخاب اصلح گفت: امیدواریم در فجر سلیمانی‌ها، انتخابات سلیمانی‌ها را شاهد باشیم و انتخاباتی ویژه در چهل و یکمین سالگرد انقلاب برگزار شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان با اشاره به اینکه ماده ۳  قانون انتخابات مجلس بر نظارت شورای نگهبان بر تمام شئون مجلس تاکید می‌کند بیان کرد: در قانون نظارت شورای نگهبان در ماده ۸ این قانون نظارت تاکید شده که نظارت در تمام مدت از ثبت نام تا شمارش آرا را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این نظارت ضامن صحت و سلامت انتخابات است و به نفع داوطلبان افزود: از ۴۳۹ نفری که در انتخابات شرکت کردند سپاسگزاریم، همینطور از کسانی که ثبت نام کردند اما مدارک آنها ناقص بود و یا به هر دلیلی رد شدند.

مرادی با بیان اینکه قبل از موضوع انتخاب نمایندگان، اعتماد آنها مطرح است گفت: داوطلبان قبل از ۲۴ بهمن‌ماه به عنوان تکلیف، یک بار قانون انتخابات را بخوانند و در اختیار روسای ستاد خود قرار دهند چراکه جهل به قانون رافع مسئولیت نخواهد بود.

نباید در تبلیغات از امکانات دولتی و عمومی سوء استفاده شود

وی ادامه داد: برخی به دلایل جرایم انتخاباتی دوره قبل، رد صلاحیت شده‌اند که می‌گویند از قانون خبر نداشتیم، کاش زودتر مطلع می‌شدیم و رای برائت می‌گرفتیم.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان در ادامه تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت به آنها را از مصادیق تخلف انتخاباتی برشمرد و گفت: کسانی که در‌ گذشته نماینده بودند باید بدانند که قانون تغییر کرده و با مصوبه سوم خرداد سال ۹۵ مواجه می‌شویم که موضوعات فضای مجازی و شبکه مجازی را عنوان می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز صبح تاییدشدگان انتقالی برای کاندیداهای مجلس اعلام شد گفت: آمار اولیه ۱۷۹ نفر تاییدی است، مدارکی نیز دریافت کردیم که برخی رد صلاحیت شدند و برخی‌ هم تایید.

مرادی با اشاره به اینکه هشت نفر از کاندیداها حوزه انتخابیه خود را به استان همدان منتقل کردند در ادامه سخنانش گفت: امیدوارم در تبلیغات از امکانات دولتی و عمومی سوء استفاده نشود، بودجه‌های انتخاباتی مشخص است و می‌توان آن را در جای خود هزینه کرد.

وی با تأکید بر لزوم رعایت قانون و رفتار مطابق سیاست‌های کلی انتخابات افزود: قبل از اینکه کسی وارد مجلس شود باید پایبند قسم‌نامه آن باشد، موضوعی که رهبری بر آن تاکید کرده‌اند اما با قصور دو قوه تبدیل به قانون نشد.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان بیان کرد: به داوطلبان اطمینان می‌دهم به عنوان مسوول نظارت بر انتخابات استان تکلیف خود می‌دانیم حتی در یک رای هم آن هم در دورترین نقطه ناحقی نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها