موج
کدخبر : ۳۱۷۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317462

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، از مأموریت ویژه مدیرکل بازرسی و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان برای رسیدگی به تصرف اراضی و صادرات خاک رنگین در جزیره هرمز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن اشاره به برخی نگرانی ها در فضای رسانه ای استان از واگذاری اراضی در ساحل چهار درخت جزیره هرمز و در معرض خطر قرار گرفتن محیط زیست پیرامون کوه‌ های رنگی‌ این جزیره، از ورود دستگاه قضایی به موضوع خبر داد.

علی صالحی افزود: بر این اساس در راستای صیانت از حقوق عامه به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان و مدیر کل بازرسی مأموریت داده شد که ضمن حضور میدانی در محل و بررسی جوانب امر، به موضوع واگذاری و تصرف اراضی در  طرح های مزارع پرورش میگو و ماهی و همچنین صادرات خاک رنگی در جزیره هرمز رسیدگی کنند.

البته زمانی زیادی از اخبار ضد و نقیض واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو به‌ عنوان جدی‌ ترین تهدید برای خروج ژئو پارک قشم از یونسکو نگذشته بود که تصاویر و مستنداتی در رسانه ها منتشر شد و بر این اخبار سیحه گذاشت.

اکنون ساحل چهار درخت جزیره هرمز و کوه‌های رنگی‌اش در خطر تخریب قرار گرفته اند، در واقع بکر بودن جزیره هرمز با ساخت‌و ساز های این‌ چنینی در مسیر نابودی قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها