موج
کدخبر : ۳۱۷۳۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317307

با حضور مرتضی بانک:

با حضور مشاور رییس جمهور به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح بزرگراه مرکزی قشم به اعتبار 317 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به خبرگزاری موج هرمزگان، با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور، طرح بزرگراه مرکزی جزیره قشم به اعتبار 317 میلیارد ریال در سه فاز به طول ۳۰ کیلومتر، دارای ۲ باند رفت‌ و برگشت هر یک به عرض ۱۱.۵ متر، که فرودگاه بین‌المللی قشم را به روستای گیاهدان وصل خواهد کرد، افتتاح شد.

مرتضی بانک در این سفر یک روزهبه جزیره قشم به مناسبت دهه مبارک فجر، افتتاح چهار طرح تولیدی، سه طرح گردشگری و تفریحی، هشت طرح عمرانی و یک طرح خدماتی را در دستور کار دارد. 

همچنین طرح بهسازی و روکش آسفالت ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های غرب این جزیره با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها