موج
کدخبر : ۳۱۶۸۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316858

دومین مجمع همایش سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور مسئولان استان و شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رییس بیمارستانهای خمینی شهر در دومین همایش مجمع سلامت گفت: سلامتی به معنای بیمار نبودن نیست و مولفه های مختلفی دارد.

علی اکبر جنگجو درباره بیماری کرونا توضیح داد: وحشتی که دربین مردم ایجاد شده مفید نیست و می توان با راه های پیشگیری مردم جامعه را آگاه کرد.

وی در بحث بهداشت شستن مرتب دستها و رعایت بهداشت فردی را ضروری خواند و گفت: از حضور در مجامع عمومی  پرهیز شود.

رییس بیمارستانهای خمینی شهر به گروه های پر خطر از جمله زنان باردار ، اطفال و افراد مسن هشدار داد: بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.

در ادامه رییس شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهر نیز بیان کرد: در بحث نقشه راه که با دو بال بهداشت و سلامت تدوین شده است در ایام الله دهه فجر به چاپ می رسد.

مجتبی گلزاری با بیان اینکه در راستای بهداشت روان باید گام های موثرتری برداشت، افزود: بر اساس آمار مرگ و میر در شهرستان اول حوادث و بعد سقوط و خشونت نقش مهمی داشته است و بر اساس این تعرفه ها  برنامه ها را مدون کرده ایم.

وی با بیان اینکه در حیطه بهداشت اولویت ها چیست، گفت:  هر ارگانی در زمینه تخصصی خود باید بتواند به حل معضلات و مشکلات بهداشتی و سلامت بپردازد.

همچنین فرماندار شهرستان خمینی شهر در ادامه ضمن تبریک و گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر و گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای نظام مقدس اسلامی به ویژه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در خصوص برنامه ها و توطئه های دشمن به ویژه توطئه اقتصادی دشمن در طول حیات مقدس جمهوری اسلامی و برنامه آن برای تزریق یاس و ناامیدی به جامعه  صحبت و راهکار برون رفت از مشکلات را صبر و همدلی مردم و خدمت صادقانه و بی وقفه مسئولین برشمرد.

محمود مسلم زاده در خصوص فعالیت های شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای سیاست های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نقشه راه سلامت و افق ۱۴۰۴ ، بهره مندی از ظرفیت بالای خیرین با تشکیل مجمع خیرین سلامت ، نقشه راه و افق ۱۴۰۴ آموزش و پرورش وتدوین اطلس فرهنگی اجتماعی شهرستان مطالبی عنوان نمود.

در ادامه  حیدری در خصوص وضعیت بهداشت و درمان شهرستان خمینی شهر گفت: مهمترین مسئله که می بایست به آن توجه شود کاهش نرخ زاد و ولد وسالمندی و مسائل فرهنگی اجتماعی جامعه می باشد.

به گزارش موج، در دومین همایش مجمع سلامت از گروه ها و ارگان های فعال در زمینه سلامت جامعه و افراد جامعه تقدیر به عمل آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها