موج
کدخبر : ۳۱۶۶۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316646

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: 68 درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و از درمان سازمان به صورت مستقیم و غیرمستقیم بهره می گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد گورابی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک دهه مبارک فجر بیان کرد: در حال حاضر 3میلیون و چهارصد هزارنفر از سازمان  تامین اجتماعی خدمات دریافت می‌کنند که ۶۸ درصد جمعیت استان  اصفهان را شامل می‌شود.

وی با اشاره باینکه یکی از اولویت‌های اصلی سازمان تامین اجتماعی پرداخت حقوق به بازنشستگان و مستمری بگیران است، افزود: ۳۴۰ هزار حقوق بگیر دراستان اصفهان ماهیانه مبلغ ۵۷۰ میلیارد تومان از این سازمان حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.

گورابی اضافه کرد: همچنین به ۲۶ هزار مقرری بگیر بیکار در استان اصفهان ۴۵ میلیارد تومان مقرری پرداخت می شود.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره باینکه مصارف تأمین اجتماعی در استان به طور متوسط روزانه ۲۶ میلیارد تومان است، گفت: میزان منابع ۲۱ میلیارد تومان است و به همین دلیل روزانه 5 تا 6 میلیارد تومان کسری منابع در استان داریم که البته برای تامین آن جای نگرانی نیست چون با برنامه ریزی های انجام شده این مبلغ از بودجه استان‌های دیگر و شرکت شستا و سایر حوزه‌ها تأمین می‌شود.

حذف پرونده های کاغذی در سامان تامین اجتماعی

وی با اشاره به حذف پرونده های کاغذی از سال آینده درسازمان تامین اجتماعی افزود: تمامی پرونده‌های مستمری بگیران الکترونیکی شده و از سال آینده دیگر پرونده کاغذی نخواهیم داشت.

محمد گورابی با بیان اینکه استان اصفهان با داشتن ۱۱۰ هزار کارگاه فعال رتبه اول کشور را دارد، بیان کرد: ارسال لیست پرداخت حق بیمه و ابلاغ ها درسازمان تامین اجتماعی همگی به صورت غیرحضوری انجام می شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان بیان داشت: یکی از اولویت های سازمان تامین اجتماعی توسعه ارائه خدمات غیرحضوری است تا بتوانیم از میزان مراجعات حضوری بکاهیم و همچنین برون سپاری خدمات هم در دستور کار این سازمان است.

بدهی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان به  سازمان تأمین اجتماعی

 مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان در خصوص بدهی کارفرمایان به تامین اجتماعی گفت: هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی کارفرمایان به تامین اجتماعی در استان می باشد.

وی ادامه داد: میزان بدهی تأمین اجتماعی به مراکز درمانی و علوم پزشکی نیز به حداقل رسیده و مراکز غیردولتی را تهاتر می کنیم.

محمد گورابی همچنین درخصوص عدم پرداخت برخی حق بیمه ‌ها توسط دولت اظهار داشت: در قوانین حمایتی با وجود این که بسیاری افراد تحت پوشش سازمان هستند اما دولت مبالغ حق بیمه آنها را پرداخت نمی‌کند که در استان اصفهان این مبلغ واریز نشده در سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره باینکه سازمان تامین اجتماعی منافع سه جانبه کارفرما، کارگر و سازمان را دنبال می‌کند، بیان کرد: همچنین توسعه تولیدات داخلی جزء اولویت‌های سازمان است و برای مراکز و کارگاه های تولیدی که دچار بحران شده اند بسته‌های حمایتی ارائه شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: همچنین مشوق‌های بیمه‌ای برای بکارگیری دانش آموختگان در کارگاه‌های صنعتی را لحاظ کردیم که کارفرمایان علاقمند به استفاده از این موضوع تا 2 سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

گورابی تصریح کرد :سازمان تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه‌ای است که حمایت از کارفرمایان را وظیفه اصلی خود می داند، اما برای کارفرمایانی که نیازمند باشند با یک توازن دو طرفه بین منابع، کارفرمایان و مستمری بگیران اعتدال را برقرار می‌کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها