موج
کدخبر : ۳۱۶۴۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316439

استاندار قم تاکید کرد؛

استاندار قم با اشاره به اینکه بازار کهنه نماد هویتی قم است، گفت: باید هرچه زودتر در راستای احیای این بافت تاریخی تلاش شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست ضمن بازدید از بازار کهنه و بافت فرسوده خیابان آذر قم در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد ملاجعفر بازار، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای خدمت رسان باید با همکاری کسبه و هیات امنای بازار به دنبال رفع مشکلات این مکان تاریخی باشند. 

سرمست با تاکید بر ضرورت احیای بازار کهنه قم تصریح کرد: برای ساماندهی و احیای این میراث کهن فرهنگی باید بسته ای پیشنهادی تدوین و در آن اقدام های لازم با مشارکت دستگاه های مرتبط و بازاریان برای ارتقای وضعیت کنونی بازار ترسیم شود.

استاندار قم تامین برق، مباحث زیربنایی، امنیت و ایمنی محیط بازار را از جمله مشکلات و درخواست های مطرح شده از سوی بازاریان و کسبه این مکان عنوان کرد و گفت: مشکل‌های مطرح شده به همراه راهکارهای اجرایی باید در نشستی با محوریت معاونت عمرانی استانداری قم و با حضور دستگاه‌های ذیربط بررسی و اتخاذ تصمیم شود.

بازار کهنه قم با عمر بیش از ۶۰۰ سال دارای ظرفیت‌های فراوان برای جذب توریست و گردشگر است. بازار کهنه در دو سوی هسته اولیه شهر قم یعنی محله عربستان و لب چال قرار دارد.

مردم ثابت کردند که همواره پشتیبان نظام هستند

استاندار قم  در ادامه ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، ادامه داد: مردم ایران در طول این ۴۱ سال همواره حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی و در صحنه حاضر بوده اند.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم قم در تشییع پیکر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان این شهید گرانقدر، اضافه کرد: مردم قم همواره همدلی و عشق به اهل بیت(ع) و دلدادگان مکتب ایثار و شهادت را ثابت کرده و نشان داده اند که با تأسی به آرمان های امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری، پیوندی ناگسستنی با نظام و دولت دارند.

سرمست همراهی و مشارکت مردم را پشتوانه مهم و از مشخصه های بارز انقلاب اسلامی عنوان  کرد و افزود: مردم با وجود برخی مشکلات اقتصادی همچنان دل در گرو نظام و انقلاب داشته و این مسأله را در ایام و مناسبت های مختلف ثابت کرده اند.

وی به همراه معاونان و برخی از مدیران استان حدود  ۲ ساعت از بافت فرسوده خیابان آذر، میدان کهنه، بازار کهنه، راسته بازار نو و بازار بزرگ قم بازدید و ضمن گفت و گو با بازاریان در جریان مشکل این محله ها قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها