موج
کدخبر : ۳۱۶۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316408

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم فناوری را یکی از موثرترین عوامل تسهیل صنایع و ارزش افزوده دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اسرافیل شعاعی اظهار داشت:با توجه به اهمیت توجه به فناوری‌های روز درصنایع مختلف،‌ این شرکت تامین نیاز صنعت انگشترسازی قم به فناوری‌های نوین دنیا را دراولویت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی افزود: با توجه به استفاده گسترده صنایع مختلف از فناوری‌های نوین، بی‌توجهی صنایع استان از به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا موجب از دست دادن مشتریان و در نهایت نابودی آن صنعت می‌شود.

وی فناوری را تسهیل‌کننده و موجب ارزش افزوده صنایع دانست و ادامه داد: فناوری دانش استفاده از امکانات، دستگاه‌ها و ابزارها به منظور استفاده آسان‌تر و مفید تر در راستای کاهش هزینه‌ها،‌ افزایش بهره‌وری و همچنین تولید کالاهای باکیفیت است.

شعاعی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی قم، در راستای کمک به توسعه فناوری و حل مشکل واحدهای صنعتی دراین حوزه، شناسایی، تحلیل وضعیت، دسته‌بندی و مستندسازی نیازهای فناورانه و همچنین یافتن راهکارهای اجرایی از طریق شرکت در نشست‌های تخصصی را در اولویت کاری خود قرار داده‌است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم اظهار داشت: استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت زیورآلات نقره نقش تعیین‌کننده در جلوگیری از اکسیداسیون و افزایش ماندگاری و درخشش نقره و همچنین افزایش رقابت‌پذیری و توسعه بازار این تولیدات دارد.

وی استفاده نکردن از فناوری‌های نوین را یکی از نقاط ضعف مهم صنعت زیورآلات نقره دانست و افزود: تعامل‌هایی میان شرکت‌های فناور ایرانی و تولیدکنندگان صنعت زیورآلات استان ایجاد شده است تا راهکارهایی برای حل مشکل‌های شناسایی ارائه دهند.

شعاعی تاکید کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی قم نیز در راستای حمایت از  انتقال فناوری، بخشی از هزینه‌ای این پروژه را بعهده گرفته است.

قم یکی از قطب های مهم تولید انگشتر و زیورآلات در کشور است. در این استان ۸۰۰ کارگاه تولید زیورآلات سنتی فعال و برای بیش از ۱۲۰۰ نفر اشتغال آفرینی به وجود آمده‌است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها