موج
کدخبر : ۳۱۶۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316291

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در خصوص وکالت برای نقل و انتقال خودروها به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ محمدرضا محمدی با اشاره به اینکه فروشنده و خریدار خودرو می بایست همزمان و با یکدیگر در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک حضور داشته باشند، گفت: متاسفانه وکالت برای تعویض پلاک خودرو مشکلات فراوانی برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند.

وی اظهار داشت: در برخی موارد ارکان اصلی خودرو عوض شده و یا خودرو تصادف شدید بالای ۶۰ درصد داشته است و از لحاظ پلیس ایمنی و استاندارد لازم را برای شماره گذاری ندارد و خریدار عملاً نمیتواند خودرو را تعویض پلاک کند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به اینکه در اکثر موارد خودروها به صورت وکالتی خرید و فروش می شوند، بیان داشت: اگر خودرو به هر دلیلی پلاک نشود خریدارآن متضرر می شود.

این مقام انتظامی افزود: مواردی مشاهده شده که خودرو سرقتی بوده و مشکلات زیادی برای خریدار ایجاد شده و فروشنده نیز متواری گشته است.

وی خاطرنشان کرد: در موارد برعکس هم فروشنده وکالت داده و خریدار تعویض پلاک نکرده و تخلفات رانندگی که در این مدت مرتکب شده در کد ملی فروشنده نشسته و جریمه ها برای فروشنده آمده است.

سرهنگ محمدرضا محمدی تاکید کرد: اکیداً توصیه می کنیم خریدار و فروشنده خودرو باید حتما ابتدا به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کرده و پس از کنترل خودرو و مدارک مربوطه تعویض پلاک کنند.

رئیس پلیس راهور اصفهان یادآور شد: تأکید می‌کنیم با توجه به مشکلات یاد شده فروشندگان و خریداران خودرو از دادن و گرفتن وکالت تعویض پلاک جدا خودداری کنند تا متضرر نشوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها