موج
کدخبر : ۳۱۶۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316062

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لزوم توجه به نشاط اجتماعی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر باید در برنامه‌های خود به این مهم توجه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن مالکی نژاد با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و می‌تواند در راستای جذب گردشگر موثر باشد، اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی مناسب برای ارتقاء امکانات شهروندی در قم صورت بگیرد چراکه شهر قم یکی از قطب‌های مذهبی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم عملکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را در سال‌های اخیر مثبت ارزیابی کرد و افزود: شهر قم امروز به مرز استاندارد سرانه فضای سبز رسیده و چند منطقه نیز از مرز استاندارد نیز گذشته است.

وی به بوستان هزار هکتاری اشاره کرد و گفت: احداث بوستان هزار هکتاری با ایجاد کاربری‌های مختلف در آن یکی از پروژه‌های لازم برای شهر قم بوده که می‌تواند علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز یکی از جاذبه‌های توریستی شهر قم نیز به‌حساب بیاید.

مالکی نژاد طراحی بوستان هزار هکتاری را بر اساس پاسخگویی به نیاز شهر دانست و تصریح کرد: گام نخست در طراحی این بوستان شناخت جامعه هدف آن و طراحی و مشخص کردن کاربری‌هایی با تأمین خواسته‌های این جامعه هدف بوده است.

وی طراحی زمین‌ها بازی و ورزشی، محوطه‌هایی برای اجرای تئاترهای خیابانی و ایجاد امکانات تفریحی و فرهنگی را بخشی از نیازهای شهروندان و زائران عنوان و بیان کرد: شناخت نیازهای جوانان و تأمین خواسته‌های آن به‌عنوان یک دغدغه اصلی شهرداری در این بوستان دیده‌ شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر لزوم ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط اجتماعی و امید باید در برنامه‌های شهرداری و شورای شهر دیده‌ شده و این تغییر نگرش باید در برنامه‌های مذهبی مانند برگزاری یادواره شهدا نیز لحاظ شود.

مالکی نژاد بوستان هزار هکتاری را فضایی مناسب برای نزدیک کردن نسل‌های مختلف انقلاب به هم دانست و تأکید کرد: نمی‌توانیم بخشی از نیازهای جوانان مانند نیاز به تفریح و شادی را برای آن‌ها نادیده بگیریم، بلکه باید با برنامه‌ریزی فرهنگی مناسب نسل اول انقلاب و شهدا را با جوانان در فضایی شاد و سالم نزدیک کنیم.

وی پلاک زدن بخشی از درختان بوستان را به نام شهدا از اقدامات مناسب فرهنگی در بوستان هزار هکتاری خواند و ادامه داد: باید به بوستان هزار هکتاری به‌عنوان فرصتی برای جمع‌کردن همه اقشار جامعه نگاه کرد و نباید هیچ‌یک از طیف‌های جامعه در این بوستان نادیده گرفته شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها