موج
کدخبر : ۳۱۶۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316005

محسن جهانشیر در گفتگوی اختصاصی با موج:

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به برخی از اقدامات شاخص صورت گرفته طی چند ماهه گذشته، از افزایش مدال آوری همدانی ها و ظرفیت ها و استعداد های برجسته این استان سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  محسن جهانشیر ، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در گفتگوی اختصاصی با موج با اشاره به میزبانی همدان در 4 دوره از برنامه های  کشوری حوزه جوانان، افزود: در خرداد و تیرماه سال جاری  این رویدادها با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

جهانشیر با بیان اینکه برگزاری این مسابقات با نظر مساعد آقای تندگویان، معاون امور فرهنگی و جوانان همراه شد، گفت: ایشان  از برگزاری این برنامه ها به نیکی یاد کردند و خواستارالگوگیری دیگر استان ها در این زمینه از همدان شدند.

وی تصریح کرد: میزبانی و دبیرخانه سواد رسانه ای در اختیار استان همدان قرارگرفت در حالی که بسیاری از استان های فعال تر و بزرگ تر مدعی آن بودند.

وی با بیان اینکه حوزه ورزش و جوانان همراه با نگاهی بومی، جانشین پروری مناسب و توجه ویژه به حوزه جوانان بوده است، عنوان کرد: این نوع نگاه اتفاقات خوبی را به دنبال داشت. نتایج آن همان موضوعاتی است که روزانه و به صورت مستمر شاهد آن هستیم.

سوارکاری بانوان

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان اعلام کرد: مشارکت مردم در نهادهای مدنی، خصوصا سازمان های مردم نهاد با تعدد و افزایشی در خور مواجه بود. 

جهانشیر با اشاره به افزایش  مجموع سازمان های مردم نهاد از 93 نهاد به 129، ابراز کرد: این افزایش از این منظر دارای اهمییت است که این امر موجب تقویت نهادهای مدنی و کوچک سازی دولت می شود و می توان از ظرفیت های بالقوه ای که دراین حوزه وجود دارد، بهره برد.

وی با بیان اینکه در حوزه جوانان اتفاقات موثری دیگر نیز صورت گرفته است، گفت:  در سال 97 از معدود استان هایی بودیم که در راستای تقویت بنیه سازمان های مردم نهاد حدود 118 درصد از سقف اعتباری مربوط به مشارکت سازمان های مردم نهاد یا همان کمک های فنی و اعتباری را توانستیم جذب کنیم.

در این زمینه مشارکت مردم باعث شد که نگاهی مطلوب به مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه نشین در راستای کاهش مشکلات و عواملی که به نوعی دست اندرکار ایجاد خلل در فعالیت های فرهنگی بودنده اند را شاهد باشیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان ادامه داد: نتایج یک سال اخیر، گواه و بیانگر عملکرد مطلوب و بهره از پتاسیل موجود در این حوزه بوده است.

تیراندازی بانوان

در ارتباط با  استعدادیابی در استان که می تواند ضامن بقای ما در سطوح ملی و بین المللی باشد نیز نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه بوده ایم و در این فضا توانستیم افزایش 10 مدال نقره را تجربه کنیم.

جهانشیربا اشاره به اینکه غالب این مدال ها نقره بوده و در میان آن ها طلا نیز وجود دارد، گفت: می توانستیم طلای بیشتری اخذ کنیم، اما محقق نشده این امر، صرفا به دلیل ظرفیت‌ها و امکانات خاصی است که مورد نیاز است.

وی افزود: به عنوان مثال در رشته تیرو کمان همدان در حالی توانست مدال نقره را کسب کند، که طلای این رشته به تیمی تعلق گرفت که به تازگی ازمسابقات جهانی اسپانیا به کشور بازگشته بود و تیم همدان با حداقل امکانات و ظرفیت ها در این رقابت شرکت کرده بود و به گواه اعضا فدراسیون، مجموع تجهیزات تیم استان همدان با تجهیزات یک ورزشکار در تیم مقابل برابری می کرد.

وی ادامه داد: به  دلایل مذکور استعداد و توان ورزشکاران استان شانس مدال آوری را افزایش داده است؛ اکنون نیز سه تن از ورزشکاران این رشته در اردوی نهایی تیم‌ملی به سر می برند.

تکواندوی بانوان

جهانشیر با اشاره به پتاسیل های موجود در رشته تکواندو نیز، گفت: ورزشکار اعزامی ما در این رشته با قهرمان و عضو ثابت تیم ملی در فینال روبرو شد و توانست مدال نقره کسب کند.

می توان نتیجه گرفت که همدان دارای توانایی های برجسته ای در سطوح و رشته های مختلف ورزشی است و اگر برنامه ریزی بهتری در این زمینه صورت گیرد، شاهد موفقیت های بیشتری خواهیم بود.

وی ادامه داد: همدان در سال جاری  میزبان استعدادیابی ورزشی در 4 رشته بود؛ همچنین حدود یکصد میزبانی در مسابقات مختلف، خصوصا در مسابقات بین‌المللی را عهده داربود ومیزبانی فوتبال نوجوانان زیر 16 سال را در غرب آسیا برگزار کرد.

جهانشیر بیان کرد: در دو مقطع میزبانی جام شطرنج ابن سینا در همدان برگزار شد؛ همینطور میزبانی سوارکاری بعد از گذشت 30 سال در همدان با حضور 120 سوارکار برگزار شد.

وی با بیان اینکه از شروع کار خود در ورزش و جوانان استان همدان،  عزم و اراده را بر برنامه محوری بنا نهاده است، عنوان کرد: با وجود ظرفیت های مقبول و شایسته ای که در استان وجود دارد، قطعا با داشتن نگاهی ویژه می توان اتفاقات موثری را در استان رقم زد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اتفاقات خوبی که در رشته های انفرادی استان صورت گرفته است، گفت: همدان در قایقرانی دارای عضوهای ثابت در تیم ملی است، در رشته های رزمی نیز مانند ووشو، کاراته و تکواندو دارای عضو ثابت تیم ملی هستیم که برای نخستین بار به جامعه ملی معرفی و شناسانده می شوند.

آقای خورشیدی در اولین حضور خود در مسابقات جهانی با مدال طلا بازگشت؛ این ورزشکار در ابتدای راه قهرمانی است و یقینا از این به بعد نیز افتخارات بسیار زیادی کسب خواهد کرد.

جهانشیر با بیان اینکه در قایقرانی، تیراندازی و تیراندازی با کمان، بانوان ورزشکار عملکرد موثری داشته اند، ابراز کرد: در این حوزه نیز قطعا با داشتن برنامه ای منسجم می توانیم استعداد های بسیاری را شکوفا کنیم.

وی با اشاره به  پتاسیل های موجود در کشتی همدان بیان کرد: استان همدان در حوزه فعالیت جوانان و ورزش دارای پتانسیل و ظرفیت ویژه و بی نظیری در سطح کشور است.

شطرنج بانوان

جهانشیر ضمن ابراز خرسندی از ارتقا رنکینگ کشتی از 29 به 5، افزود: کشتی استان همدان حدود 4 سال به نوعی محو شده و درگیر اتفاقات ناخوشایند شده بود تا جایی که در کشتی کشور هیچ اثری از استعدادهای خاص استان همدان وجود نداشت؛ این در حالی است که پس از آن در جام تختی ورزشکاران استان به خوبی ظاهر شدند و رتبه کشتی همدان در بین سایر استان ها از 26 به 5 رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان اذعان کرد: حال با توجه به استعداد های موجود، باید گفت که امکانات کمی در اختیار کشتی گیران بوده که قطعا با توجه ویژه و اختصاص امکانات این استعدادها، ظهور و بروز پیدا خواهد کرد. ما ادعا داریم که مهد کشتی هستیم و آن را در عمل ثابت خواهیم کرد.

وی یادآور شد: در مسابقات کشتی دو مقام پنجمی و دو مدال برنز به دست آوردیم این در حالی بود که دیگر استان ها، کشتی همدان را به عنوان رقیب نمی شناختند اما این اتفاق خوب افتاد و به رنکینگ پنجم رسیدیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان افزود: در راستای تمرکززدایی امکانات، هسته های اصلی ورزش بسکتبال را در شهرستان های اسدآباد و بهار، رشته هندبال را در قروه و درجزین و سایر رشته ها را در سایر شهرستان ها شکل داده ایم. همچنین تیم والیبال در منطقه حاشیه نشین و کم برخوردار شهر طی سالجاری کار خود را آغاز کرد و مطمئنا در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در این رشته خواهیم بود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها