موج
کدخبر : ۳۱۵۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315904

تولیت مسجد مقدس جمکران:

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اصل ولایت فقیه یک امر اجماعی و قطعی در بین تمام علما و فقهای تاریخ شیعه است و اختلاف فقط در گستره، میزان و ابعاد آن است و شکی در اصل آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان در بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولای فقیه توسط امام راحل در حوزه نجف، در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم گفت: ولایت فقیه رکن اصلی و بنیان انقلاب اسلامی است.

رحیمیان افزود: امام راحل قبل از تبعید به کشور عراق دیدگاه و اعتقاد خود نسبت به ولایت فقیه را به صورت علنی و یا تلویحی بیان کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی امام در رابطه با محکومیت لایحه کاپیتولاسیون نشان از اعتقاد و دیدگاه قطعی ایشان نسبت به ضرورت تشکیل حکومت اسلامی بر اساس ولایت فقیه می باشد.

وی اضافه کرد: با این وجود نمی توان گفت که نظریه ولایت فقیه از 48 سال قبل به ذهن امام راحل خطور کرده باشد.

تولیت آستان مسجد مقدس جمکران یادآور شد: امام راحل از همان سال 42 به دنبال کادرسازی بود و همیشه به مردم مومن نسبت به ازدیاد نسل و جمعیت توصیه می کرد.

رحیمیان تاکید کرد:  تشییع باشکوه و کم نظیر پیکر سردار سلیمانی در اصل حمایت از مقاومتی بود که راه ابتدایی آن را امام راحل آغاز داد و شکل داد.

کتاب تبیین نظریه حکومت اسلامی و ولایت فقیه رونمایی شد

کتاب تبیین نظریه حکومت اسلامی و ولایت فقیه ظهر امروز در پایان نشست بررسی نظریه ولایت فقیه در اندیشه امام خمینی(ره) رونمایی شد.

تبیین نظریه ولایت فقیه و حکومت اسلامی صورت مکتوب کوشش علمی و خطابی آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و اصفهان و امام جمعه این شهر بوده که طی چندین خطبه نماز جمعه بیان شده است. 

آیت الله طباطبایی نژاد ابعاد مختلف این نظریه را عالمانه و محققانه بازشکافته و با زبانی سلیس و روان، عمیق ترین لایه های بحث را عرضه کرده و به برخی از مهم ترین اشکالات و سوالات در این باره پاسخ گفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها