موج
کدخبر : ۳۱۵۴۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315486

منوچهر کرمی:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در پی نگرانی های حاصل از شیوع ویروس بیماری کرونا در چین، از عدم حضور گردشگران چینی در همدان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، همزمان با عید چینی ها برنامه ای جهت معرفی مقاصد گردشگری کشور به گردشگران چینی تعیین شد که یکی از آن ها، همدان بود. حال با شیوع ویروس بیماری کرونا نگرانی هایی در استان به وجود آمد. منوچهر کرمی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در این خصوص به مردم اطمینان داد در حال حاضر بر اساس استعلام صورت گرفته از سازمان میراث فرهنگی استان هیچ گردشگر چینی وارد همدان نشده است.

 کرمی گفت: در مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کشور با هماهنگی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت کارشناسان متخصص حضور دارند و به محض ورود هر گردشگری ارزیابی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در صورت داشتن هرگونه علائم بیماری در افراد اقداماتی مانند قرنطینه و درمان انجام می‌شود  تاکید کرد: این اقدام معمول در قالب مقررات بهداشتی در تمام کشورها انجام می‌شود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تاکنون نه گردشگری به استان وارد شده و نه موردی از بیماری در ایران وجود داشته‌ایم افزود: مردم نگران نباشند و این اطمینان حاصل شود به محض ورود هر گردشگری به کشور برای هر برنامه‌ای، غربالگری و کنترل صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه همواره صرفاً در شرایطی و طبق استانداردهای بین‌المللی اجازه ورود گردشگران به کشورهای مختلف داده می‌شود و در شرایط بحرانی و خاص سازمان جهانی و وزارت بهداشت تصمیم می‌گیرد و حتی پرواز از کشور مبدأ متوقف می‌شود پس نگرانی وجود ندارد گفت: کشور چین نیز تدابیر لازم برای ورود و خروج مسافران دارد و مردم نگران نباشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها