موج
کدخبر : ۳۱۵۱۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315112

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: تولید ریل در شرکت ذوب آهن باعث افزایش باور به توان داخلی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصور یزدی زاده در تشریح آخرین دستاوردهای شرکت ذوب آهن در برنامه زنده تلویزیونی تولید انواع مختلف ریل برای خطوط بین شهری و مترو در ذوب آهن را یک افتخار بزرگ برای صنعت کشور و باعث افزایش باور به توان داخلی دانست.

 وی گفت: تولید ریل بدون مشکل در این شرکت انجام می شود و این باور در وزارت راه و راه آهن جمهوری اسلامی ایجاد شده است که نیازی به واردات این محصول نداریم . در حال حاضر هم فولاد ریل و هم نورد آن با توان داخلی انجام می شود و مطابق با استاندارد جهانی است که بسیار سخت گیرانه است.

وی با اشاره به اهمیت روز 23 دیماه در صنعت فولاد کشور گفت:  قرارداد تاسیس ذوب آهن اصفهان در سال 1344 ، تولید فولاد در کشور برای اولین بار در سال 1351 و همچنین بهره برداری از فولاد مبارکه در سال 1371 در این روز اتفاق افتاده است . ضمن اینکه امسال در روز ۲۳ دی ماه رکورد تولید روزانه جدیدی در  بخش کوره بلند ذوب آهن ثبت شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: صنعت فولاد از ۶۰۰ هزارتن تولید قبل از انقلاب به ۲۶ میلیون تن رسیده که نشان دهنده موفقیت این صنعت است و این در حالی است که نیمی از تولیدات فولادی کشور صادر می شود که در شرایط تحریم کار بزرگی است.

یزدی زاده به نقش این شرکت در شکل گیری سایر صنایع فولادی اشاره کرد و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی ، فرهنگ صنعتی را در کشور ایجاد کرد و متخصصان آن در ساخت سایر صنایع فولادی از جمله فولاد مبارکه نقش داشتند و صنعت کشور مرهون ذوب آهن است.

وی تولید انواع مختلف ریل برای خطوط بین شهری و مترو در ذوب آهن را یک افتخار بزرگ برای صنعت کشور و باعث افزایش باور به توان داخلی دانست و گفت: تولید ریل بدون مشکل در این شرکت انجام می شود و این باور در وزارت راه و راه آهن جمهوری اسلامی ایجاد شده است که نیازی به واردات این محصول نداریم . در حال حاضر هم فولاد ریل و هم نورد آن با توان داخلی انجام می شود و مطابق با استاندارد جهانی است که بسیار سخت گیرانه است.

مدیرعامل ذوب آهن اظهار داشت: این شرکت یک خانواده بزرگ است و مسئولیت اجتماعی خود را برای توسعه شهرستان ، استان و کشور در ابعاد زیرساختی انجام داده است و لذا می توان گفت ریشه دارترین صنعت کشور در جامعه است .

وی افزود:  ذوب آهن اصفهان تنها شرکتی است که با روش رایج جهانی یعنی روش کوره بلند، فولاد تولید می کند و از یارانه انرژی بهره مند نیست و همین امر رقابت با سایر فولادسازان را برای این شرکت سخت کرده است. ضمن اینکه با وجود سهم ده درصدی در تولید فولاد کشور ، متاسفانه با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه هستیم و این جفایی بر این شرکت بزرگ است.

منصور یزدی زاده  کار کردن برای ذوب آهن اصفهان را یک افتخار بزرگ دانست و گفت: از سال 1373 وارد ذوب آهن شدم و سپاسگزار و شرمنده خانواده هستم چرا که به دلیل مشغله کاری زمان کمتری در کنار خانواده بودم. پسری دارم که دوره آموزشی سربازی را می گذراند و در رشته معماری تحصیل کرده است.

مدیر عامل ذوب آهن در پاسخ به سوالات سهامداران گفت:  توقعات سهامداران به جا است اما حمایت از سهام وظیفه سهامداران عمده و حقوقی است. ذوب آهن وظیفه شفاف سازی را به خوبی انجام داده است.خودم سهامدار ذوب آهن هستم و از سهامدارانی که سودآوری این سهام به اندازه مورد نظر آنها نبوده عذر خواهی می کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها