موج
کدخبر : ۳۱۴۸۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314816

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران:

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: زندگی در ایران برای ارامنه مانند زندگی در خانه پدری است.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سیپان کاشچیان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان برای تبریک سال نو میلادی، اظهار کرد: پذیرایی از برادران خود در خانه برای ما بسیار ارزشمند است و این اقدام برای ما نشانی از محبت، دوستی و همکاری است.

وی افزود: بسیار مایه خوشبختی است که شهردار و مدیران شهری اصفهان با همه مشغله ای که دارند، زمانی را هم برای تبریک و دیدار با ما اختصاص داده اند. 

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با بیان اینکه چند روز پیش مطلع شدیم که یکی از مراکز ورزشی شهرداری اصفهان به نام خانم ملکیان که از ارامنه هستند نامگذاری شده است، که از این اقدام شما تشکر می کنم، تصریح کرد: همچنین مدیران ما با ارزش قائل شدن برای ارامنه به آنها امکان ایفای نقش در آبادانی و توسعه ایران را داده اند.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی، تلاش هایی که ارامنه برای پیشرفت کشور داشتند ناشی از دیدگاه نظام اسلامی به جامعه ارامنه بود تا خود را در حوزه هایی مورد فعالیت خود شکوفا کنند.

کاشچیان با بیان اینکه ارامنه جمعیت کمی در ایران دارند اما نقش به سزایی در جامعه ایفا می کنند که این تاثیر متقابل جامعه ایران روی ارامنه است، اظهار کرد: کشورهای همسایه زمانی که می خواهند جشن های ملی خود را برگزار کنند، قدمت جشن های آنها به یکصد سال قبل بازمی گردد اما وقتی ایرانیان قصد دارند جشن های ملی خود را برپا کنند، سابقه این جشن ها به هزار سال قبل برمی گردد.

وی افزود: ما در ایران خودمان را همچون فرزند در خانه پدری می دانیم. هرچند بیگانگان سعی دارند تابلوی روابط ملت ها را مخدوش کنند اما روابط صمیمانه ای که در کشور وجود دارد ناشی از اقتدار ایران است.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران ادامه داد: ارامنه در دیگر نقاط جهان، خود را در حد شهروندان آن کشور می دانند اما وقتی با ارامنه اصفهان صحبت می کنیم، آنها از شهروندی فراتر رفته و خود را فرزندان این کشور می دانند.

وی از برگزاری موفقیت آمیز جشن های ویژه سال نو میلادی در اصفهان گفت و دلیل آن سه موضوع برشمرد و افزود: اولین علت این مسئله، صدور مجوزهای لازم برای برگزاری جشن ها از سوی اداره کل ارشاد و استانداری بود، دومین دلیل هم همکاری شهرداری منطقه 5 و شهرداری اصفهان و همچنین امنیتی بود که از سوی پلیس برای ما فراهم شد.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران از تزئینات محلات ارمنی نشین اصفهان به ویژه جلفا در زمان برگزاری کریسمس تشکر کرد و گفت: امیدوارم دوستی، همکاری و برادری که طی سالیان متمادی ایجاد شده است، تعمیق پیدا کرده و در سال های آینده به شکوفایی بیشتری برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها