موج
کدخبر : ۳۱۴۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314806

استاندار کرمانشاه هشدار داد:

هوشنگ بازوند با انتقاد از عملکرد وزارت راه در عمل نکردن به وعده‌های خود پیرامون تکمیل بزرگراه کرمانشاه_کامیاران، گفت: با مقصران افزایش آمار کشته‌های تصادفات درون‌شهری، قاطعانه برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه در خصوص آمار تصادفات درون‌شهری اظهار داشت: طبق آمار ارائه‌شده متأسفانه طی ۹ ماهه اخیر تعداد تصادفات منجر به فوت در سطح شهر کرمانشاه افزایش داشته و تعداد شهروندهای جان‌باخته، ۳۱ نفر بیش از مدت مشابه سال قبل است.

وی با تأکید بر این موضوع که این افزایش آمار قابل‌قبول نیست، عنوان کرد: این افراد دارای همسر و فرزند بوده‌اند و با از دست رفتن آن‌ها خانواده‌های بسیاری عزادار شده‌ و دچار مشکلات حاد شده‌اند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: کمیته‌ای مرکب از بازرسی استانداری، پزشکی قانونی، پلیس، نماینده شورای شهر و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط باید دلایل افزایش آمار کشته‌شدگان تصادفات درون‌شهری کرمانشاه را به‌طور کامل بررسی کرده و ظرف ۱۰ روز این گزارش را ارائه دهند.

بازوند با تأکید بر برخورد قاطع با مقصران این موضوع اظهار داشت: هر مجموعه‌ای در این زمینه مقصر شناخته شود با قاطعیت با آن برخورد می‌شود.

نماینده عالی دولت در شورای ترافیک تأکید کرد: اگر شورای ترافیک مصوبه‌ای را به شهرداری در مورد رفع مشکلات نقاط پرحادثه ابلاغ کرده و اجرایی نشده است، بی‌گمان شهرداری باید جوابگوی عملکرد خود باشد.

وی همچنین عنوان کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی با این بهانه که مردم از روی نرده‌ها می‌پرند، از نصب نرده در مسیرهای مصوب شده اجتناب می‌کنند:

استاندار کرمانشاه یادآور شد: با این بهانه‌های الکی نمی‌توان جان باختن شهروندان در تصادفات درون‌شهری و داغدار شدن ده‌ها خانواده را توجیه کرد.

بازوند تأکید کرد: طبق مصوبه کمیسیون، شورای ترافیک موظف است ظرف ۴۸ ساعت برنامه‌ای مناسب برای کاهش و کنترل سوانح رانندگی در اسفندماه و فروردین‌ماه ارائه دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه بزرگراه کرمانشاه _ کامیاران اظهار داشت: معاونین این وزارتخانه بارها وعده دادند که این بزرگراه را تکمیل می‌کنند ولی هیچ‌کدام از این وعده‌ها عملی نشد و متأسفانه شاهد تصادفات و کشته شدن شهروندان در جاده‌های این مسیر هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها