موج
کدخبر : ۳۱۴۳۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314303

رئیس پلیس‌راه کرمانشاه:

سرهنگ محمد حیدری گفت: تردد در محورهای اورامانات با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و رانندگان درصورتی‌که قصد سفر به این منطقه را دارند، باید حتماً از زنجیر چرخ استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه اظهار داشت: بارش برف در سه‌راهی شهدای منطقه اورامانات موجب شده تردد بدون زنجیر چرخ به سمت سروآباد مقدور نباشد.

وی بابیان اینکه طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش‌ها در ساعات آتی خصوصاً در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها افزایش می‌یابد، به رانندگان توصیه کرد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.

حیدری تصریح کرد: درصورتی‌که شهروندان مجبور به سفر به مناطق اورامانات هستند قبل از سفر از کارایی سیستم‌های گرمایشی، برف‌پاک‌کن و روشنایی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس‌راه کرمانشاه ادامه داد: مورد دیگری که رانندگان حتماً به آن توجه داشتند باشند تنظیم باد لاستیک خودرو است، چراکه لاستیکی که بادش تنظیم باشد بهترین و مناسب‌ترین چسبندگی را با جاده خواهد داشت و از سرخوردن جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: در زمان لغزندگی جاده باید از گردش و انحراف ناگهانی و کم‌وزیاد کردن فشار بر روی پدال گاز و رانندگی با سرعت‌بالا و سبقت گرفتن و تغییر ناگهانی دنده از سبک به سنگین در سرعت‌بالا خودداری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها