موج
کدخبر : ۳۱۴۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314285

در جهت تسریع در جبران خسارت‌های ناشی از سیل؛

وزیر راه وشهر سازی تاکید کرد: نمایندگان بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی جهت تسریع در جبران خسارت‌های ناشی از سیل در این مناطق مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرگزازی موج هرمزگان، محمد اسلامی وزیر راه وشهر سازی در حاشیه بازدید از روستای کروج در بخش گابریک اذعان داشت: ورودی آب به روستای کروچ را باید کنترل کرد تا دیگر شاهد این آبگرفتگی ها در این روستا نباشیم.

وی گفت: نمایندگان بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی جهت تسریع در جبران خسارت‌های ناشی از سیل در این مناطق مستقر می‌شوند.

اسلامی با بیان اینکه طرح روستائیان روستا باید گزارش پیدا کند، عنوان کرد: همه منازل خسارت دیده را تشکیل پرونده دهید و برای ساخت و تعمیر آنها اقدام شود.

وزیر راه وشهر سازی گفت: زمین های این روستا مستعد برای کشاورزی هستند و ضمن راه حلی برای حفظ آنها خسارت وارده به کشاورزان نیز باید پرداخت شود.

وی افزود: با شناسایی مسیر آب در روستاها برای مسدود  کردن آنها اقدام شود و از خسارتهای احتمالی در  آینده جلوگیری شود.

اسلامی خاطر نشان کرد: منازل که در بستر رودخانه قرار دارند باید جابجا شوند و ایمن سازی روستاها در دستور کار قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی و استاندار هرمزگان ضمن بازدید از کمپ های اسکان اضطراری ساکنان این روستاهای سیل زده، با مردم این مناطق به گفتگو پرداختند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین دستور داد که نمایندگان بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی به منظور تشکیل پرونده های مربوط به خسارت های وارد شده به خانه ها و زمین های کشاورزی، سریعا در این روستاهای سیل زده مستقر و برای جبران این خسارت ها اقدام شود.

شایان ذکر است؛ بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی جهت تسریع در جبران خسارت‌های ناشی از سیل در این مناطق مستقر می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها