موج
کدخبر : ۳۱۴۲۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314250

برای اولین بار در کشور انجام شد؛

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان از ارائه خدمات شهرسازی و معماری با استفاده از سامانه الکترونیک برای اولین بار در کشور درسطح استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری قرآن بیان کرد: نسخه اولیه سامانه امور زیربنایی و شهرسازی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در راستای دولت الکترونیک و رعایت حقوق شهروندی ارائه شد.

وی با توجه به اینکه حجم بسیار زیاد ارباب رجوع به این اداره کل مربوط به حوزه معماری و شهرسازی است، با اعلام این خبر گفت: با استفاده از سامانه ایجاد شده، پاسخگویی و ایجاد ارتباط الکترونیکی در تمامی فرایندهای حوزه شهرسازی و معماری می تواند  با کمترین هزینه ، سریع ترین شیوه و بالاترین کیفیت انجام پذیرد.

قاری قرآن با توجه به اهمیت الکترونیکی نمودن فرایندها در سیستم اداری، اظهار داشت: با نظر به رشد فناوری اطلاعات، رشد استفاده از اینترنت بین مردم و به منظور صرفه جویی در وقت و انرژی، حرکت به سمت الکترونیکی نمودن فرایندها بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: سامانه امور زیربنایی و شهرسازی پس از یکسال کار مطالعاتی و فنی انجام و نسخه اولیه (دمو) این سامانه به عنوان اولین سامانه در حوزه معماری و شهرسازی وزارت راه وشهرسازی در کشور آماده شده که خوشبختانه مورد استقبال مسئولین استانی نیز قرار گرفته است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان ابراز امیدواری کرد: در صورت پیاده سازی و اجرای کامل این فرایند از لحظه شروع به اقدام توسط متقاضی تا ارجاع به شهرداری یا فرمانداری و انجام کلیه استعلامات بین دستگاهی آن بصورت کاملا الکترونیکی است و شهروندان و دستگاههای متولی از امکانات آن بهره برده و بدون حضور فیزیکی، متقاضی می تواند از صفر تا صد فرایند را در سامانه انجام دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها