موج
کدخبر : ۳۱۴۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314222

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم تمام دستگاه‌ها را برای احیای تالاب‌های استان موظف دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید رضا موسوی مشکینی در جلسه مدیریت زیست بومی تالاب‌ها و گردوغبار استان قم، با اشاره به اینکه وظیفه تمام دستگاه‌ها برای حفاظت و احیای تالاب‌ها در آیین‌نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی غیرقابل‌جبران تالاب‌ها مشخص شده و نیازمند پیگیری است، اظهار کرد: امروز همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید برای نجات تالاب‌های استان و مقابله با پدیده گردوغبار هم‌صدا و هماهنگ باشند.

وی تصویب این آیین‌نامه را فرصت بسیار مناسبی برای اقدام‌های مثبت و مؤثر برای نجات تالاب‌ها و مقابله با گردوغبار در استان قم دانست و گفت: مهم‌ترین مساله، تامین حقابه و نیاز آبی تالاب‌ها و رودخانه‌های استان است که باید به آن توجه داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم ضمن بیان مختصات و ظرفیت‌های تالاب‌های استان، اثرات اکولوژیک تالاب‌ها در مرکز کشور را موردتوجه قرار داد و گفت: احیای تالاب‌ها و رودخانه‌های قم، از شدت پدیده گردوغبار کاسته و جنبه‌های مثبت گردشگری بسیاری دارد.

موسوی در پایان بابیان این‌که سه تالاب حوض سلطان ، دریاچه نمک و مره در فهرست تالاب‌های قانون حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌های کشور قرارگرفته، تصریح کرد: بر اساس این قانون خسارت‌های ناشی از تخریب و آلودگی تالاب‌ها، به فعالیت‌های مخرب بالادست تالاب‌ها نیز مرتبط می‌شود.

جلسه مدیریت زیست بومی تالاب‌ها و گردوغبار با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استان قم برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها