موج
کدخبر : ۳۱۴۲۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314221

سعید شیرکوند:

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری گفت: قم بدلیل موقعیت جغرافیایی که دارد به عنوان ستون فقرات شبکه ارتباطی کشور شناخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سعید شیرکوند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم، با اشاره به اینکه باید در راستای احیای واحدهای راکد استان قم برنامه‌ریزی و تلاش بیش‌تری صورت بگیرد، اظهار کرد: حل مشکل رکود واحدهای صنعتی و تولیدی ارتباطی با تحریم نداشته و مشکلات آن‌ها باید در قالب تعامل بین دستگاهی حل شود.

وی خاطرنشان کرد: احیای ۱۴ واحد راکد صنعتی قم از ابتدای سال جاری اقدام ارزنده‌ای است و امیدواریم تا پایان سال ۱۱ واحد راکد دیگر هدف‌گذاری شده این استان هم به چرخه تولید بازگردد.

وی بیان کرد: شکل‌گیری ستاد اقتصاد مقاومتی به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور است و باید در این وضعیت نسبت به اهداف این ستاد توجه لازم صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: با تحریم حوزه نفت، دولت ۶۰ درصد از ظرفیت‌های درآمدی خود را ازدست‌داده است و باید از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده شود.

وی در ادامه تصریح کرد: قم ازنظر راهبردی، ستون فقرات شبکه ارتباطی کشور بوده و محور مواصلاتی بخش بزرگی از شهرهای کشور می‌باشد.

شیرکوند اضافه کرد: مسئولان قم باید از این ظرفیت بالقوه و همچنین رفت‌وآمد مستمر مسئولان سیاسی به این استان در راستای بهبود وضعیت عمران و اشتغال آن بهره ببرند.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری گفت: برای حل مشکل ظرفیت‌های بومی قم مسئولان استان به دنبال حل موانع موجود از طریق ظرفیت‌های ملی باشند.

شیرکوند تاکید کرد: طرح‌های اقتصادی استان قم در صورتی به سرانجام مطلوبی می‌رسد که با پیگیری جدی از جانب مسئولان استانی همراه شود.

وی تصریح کرد: مدیران استانی در راه‌اندازی و بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی شجاعت بیشتری به خرج داده و از تمام امکانات قوای سه‌گانه استفاده کنند.

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم به ریاست بهرام سرمست استاندار در تالار امام جواد استانداری قم برگزار و  روند اجرا و موانع و پیشرفت فیزیکی طرح‌های زیربنایی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی بررسی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها