موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود تا ساعات قبل از ظهر تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت گیرد و شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی امروز با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار سرد روی استان، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود. در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین در تنگه هرمز و دریای عمان طی امروز به ویژه تا ساعات قبل از ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی (گاه تا 45 کیلومتر در ساعت)پیش بینی می شود.

با توجه به مواج بودن دریا، تا ساعات ظهر اختلال در تردد های دریایی در مسیر جزایر قشم و هرمز پیش بینی می شود که از ساعات بعدازظهر با کاهش سرعت باد از میزان تلاطم دریا نیز کاسته خواهد شد.

بنا بر گزارش کارشناسان اداره کل هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود تا ساعات قبل از ظهر تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت گیرد و شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند.

شایان ذکر است؛ با توجه به عبور موج بارشی از دریای عمان تا قبل از ظهر، در این مناطق  بارش پراکنده پیش بینی می شود و به تدریج از میزان ابرناکی در این مناطق کاسته شده و تا ساعات شب پدیده غالب افزایش بادهای شمال شرقی خواهد بود.

از لحاظ دمایی همچنان هوای نسبتا سرد در استان ماندگار خواهد بود و در مناطق شمالی استان نیز کاهش دمای کمینه محسوس تر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها